Sen Bu Vefasızlığı Hak Etmiyorsun Kurtuluş

SEN BU VEFASIZLIĞI HAK ETMİYORSUN KURTULUŞ!

Diye başlık atıp bu güzel görseli yapmış Sefa Sofuoğlu, Sonrasında Utku Ersözlü aşağıdaki satırları yazmış.Ben de Ali Zeren ‘i aradım Ali Önümüzdeki sene ”Nisan da Adana da ” karnavalında bir Kurtuluşu anma konseri yapabilirmiyiz, bunun için bir orkestra oluşturup br repertuar hazırlayabilirmisin dedim . Neden olmasın dedi keyifle yaparız dedi. Sevgili İhsan Boz ( Davulcu) kaybetik ama kardeşi Hasan Boz var. Elde var iki eminim bu projeyi duyan bir çok muzisyen keyifle gelip çalmak isteyecektir.

Bunun üzerine bende ATAK A.Ş genel müdürü İlhami Günsel’i aradım .Bayram tatili için avusturya da buldum .Ona anlattım. O da çok sıcak baktı.
Rahat uyu Tersus’lu güzel gitar prensi .O kadar derin bir iz bıraktınki bize düşen seni bilmeyen genç nesile anlatmak bizim kuşak seni kolay kolay unutmayacak. 80’lerin karanlık ıssız gecelerin de Adana’da sığınacak en geniş müzik limanı sen ve gurup 2001’in değerli müzisyenleri idi. Onların isimlerini de Utku yazmış aşağıya .
Kemal Erdoğan

2016-07-12_12-49-38

SEN BU VEFASIZLIĞI HAK ETMİYORSUN KURTULUŞ!  ( Foto Fethi İzan)

Bugün sevgili Ali Zeren Kurtuluş ile ilgili bir paylaşımda bulununca ben de özel bir görsel hazırlayım Kurtuluş için dedim kendi kendime. Google’dan Kurtuluş yazınca nerdeyse hiç bir şey çıkmadı. Kurtuluş şarkıcı yazınca ehh, biraz daha çıktı… Çok utandım, çok üzüldüm. Lan nasıl olur, Kurtuluş bu şehrin en kral müzisyenlerinden biridir. Dışarıda yemek yiyen, gece kulübüne giden, kahvede oturan herkesin Kurtuluş ile bir tanışıklığı, yemişliği içmişliği vardır. Hadi yemişliği içmişliği yoksa bile dinlemişliğiniz vardır. O Adanalıydı, Adana’daydı bizle birlikte yaşadı, erkenden gitti.

7 yıl olmuş Kurtuluş gideli. Güneşe kurşun sıkan, bombaya tekme atan, canlı bomba tekmeleyen Adanalı mı olmak, yoksak essahtan, harbi Adanalı olmak, VEFALI Adanalı olmak mı önemli?

7 senedir Kurtuluş ile bir sürü şey mi yapıldı, anma konserleri, festivaller, özel günler falan yapıldı da benim mi haberim yok?

Sefa Sofuoğlu
SEN BU VEFASIZLIĞI HAK ETMİYORSUN KURTULUŞ!
Dün 4 Temmuz’du “Adanalı Santana”; Kurtuluş’un ölüm yıldönümü idi…
Rock ve Jazz gitaristiydi aslında… O yüzden “Adanalı Santana” idi
Türkçe pop vb de söyledi… Rahmetli Kuzenim, Ömer Abim’in dostuydu..
Keyfine müzik yaptığı zamanlarda tanımıştım…
“Yiğen” derdi bana ilk tanıştığımız günden itibaren. Sanırım ortaokuldaydım o zamanlar… Ne zaman İnci Otelin barına, ya da Mavi Sürmeli’ye dinlemeye gitsem “iki arada” bana hemen bir “New York New York veya başka bir Sinatra parçası” patlatırdı…
Keskin Bıçak ve İstanbul Sokakları onun sesi ve gitarıyla popüler oldu… Orkestrasından önce Cabbar Abim sonra Kıvırcık Yüksel abim trafik kazasından aramızdan ayrıldı… Sonra kuzenim, abim, Ömer… Ve en son da 7 sene önce Kurtuluş gitti…
Adana vefasızlık etti Kurtuluş’a… Ben bile Ayber Bey ve Sefa Sofuoglunun yazılarıyla hatırladım…
2017 Portakal Çiçeği Festivalinde bari unutmasak, ansak Kurtuluş Türkgüven’i…
Işıklar içinde uyusun…

Utku Ersözlü