Türkiye’nin yeni bağımsız müzik oluşumu: Collective Music House!

Collective Music House
Müjde Yazıcı Ergi

Türkiye’nin en iyi ve en özgün yerli gruplarından Peyk’in solisti İrfan Alış’ın kurduğu bağımsız müzik oluşumu Collective Music House, müziğe hevesli gençlere şarkı sözü yazımı, beste yapma ve bir şarkıyı hayata geçirmek için gereken diğer tüm teknik konularda eğitim veya destek veriyor. İrfan Alış’ın geçen yıl bir şarkı yazarlığı atölyesi denemesi sonrası kurmaya karar verdiği bu oluşumu sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

İrfan Alış, “Bu devirde” diye başlayan cümlelere kulak asmıyor, bu devirde müzik alanındaki tüm deneyimlerini paylaşmaya hazır. İsteyenin cüzi bir ücretle katılabildiği Collective Music House’u Alış anlattı.

Collective Music House’u hangi ihtiyaçtan ve ne zaman kurdunuz?

İlk atölye denemem geçen sene oldu. Kadıköy’de Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde 24 kişi ile başladım. Fakat katılımcıları elemeden kim gelmişse beraber oturduk, şarkı yapmayı, söz yazmayı anlattık. Aralarında bazı denemeler oldu. Hatta birkaç proje orada başladı. Bir işe yaradığımı hissettim. İnsanların ihtiyacı olan bilgilere, tecrübeye ve şarkı yapım pratiğine sahiptim. Hocanın dediği gibi “Bana damdan düşen birini bulun!” O kişi benmişim meğer. Olay böyle başladı.

Yazının devamını okumak için tıklayın

Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen TikTok Views kaufen Buzzfan