Yeryüzü Sineması, Atatürk Parkı’nda gerçekleşti.

Roof Coliving & Adana Büyükşehir Belediyesi – Şehircilik Atölyesi işbirliği ile ekim ayında yolculuğuna başlayan Yeryüzü Sineması, 22 Haziran Perşembe günü Atatürk Parkı’nda gerçekleşti.

Bu kapsamda yurttaşların ileri dönüşüm pratikleri ile tasarladığı film seyir mekanı deneyimi Yeşil Perde: İklimin Hikayesi paneli ile başladı.

İpek Sabah Aynal moderatörlüğünde gerçekleşen panelde, İlke Şanlıer, Özge Nilay Erbalan Gürbüz ve Çiğdem G.D ile iklim, sinema ve kamusal alan kesişimini konuştuk ve ardından iklim odağında çekilen kısa film seçkisini izledik.

Işıkla Yazı Atölyesi ile ışığın yaratıcı yönünü keşfettik ve Ücretsiz Kent Terapisi Façamat ile de kent pratiklerimizi, kentle nasıl ilişkilendiğimizi soyutlaştırdık.

Günü ise Şehir Bahçeleri belgeselini izleyip filmin yönetmeni ile söyleşi yaparak kapattık.

Yeryüzü Sineması sürecine katkılarını esirgemeyen topluluk üyelerimize, Adanalılara ve ayrıca Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığımıza, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığımıza, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığımıza, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığımıza ve Makine İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığımıza teşekkür ederiz.

@roofcoliving ❤️
@culturecivic
@turkeybritishcouncil