ÇDSO 3 Mayıs Konser yorumu, Taşar Erkol

Konser Tarihi : 03 MAYIS 2024 – Cuma
Konser Saati : 20:30
Konser Salonu : ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KONSER SALONU

KONSER PROGRAMI

S. RACHMANİNOV Piyano Konçertosu No: 2
L. van BEETHOVEN Senfoni No: 2

ŞEF : DEJAN SAVIC
SOLİST : SALİH HAŞİM AKTAŞ “piyano”

Bu cuma akşamı konserinin sonlanmasında gönlümü istemesem de yine konser salonunda bırakarak, ayrıldım …

Konserin 1. Bölümünde Sırp Orkestra şefi Dejan Savic yönetimindeki Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası; Rus besteci Sergei Rachmaninov’un 2 no’lu Piyano Konçertosunu seslendiren Piyano Sanatçısı Salih Haşim Aktaş’a eşlik etti.
Solistin gösterdiği oldukça yüksek başarım ile görkemli seslendirmesi dinleyiciler tarafından çok büyük beğeni kazanarak, uzun süreli ayakta alkışlar aldı. Dinleyicilerin alkışlarla üstelemelerine; solist Piyano Sanatçısı Salih Haşim Aktaş kendisine ait bir yapıtı bis yaparak, sundu ancak dinleyicilerin yinelenen üstelemesine bu defa başka bir bestecinin yapıtını yeniden bis sunarak, dinleyici coşkusuna yanıt verdi.

Konserin 2. Bölümünde şef Dejan Savic yönetimindeki Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası; Alman besteci Ludwig van Beethoven’ nin Op.36 Re Majör 2 no’lu Senfonisini seslendirdi.
Şef Dejan Savic yönetimindeki Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası da görkemli, yüksek bir başarım sergiledi.

Dinleyiciler tarafından her iki bölümde de dakikalarca alkışlanan bu konser, Adanalı sanatseverler için gerçekten beğenilen konserlerin yanında yerini aldı.
Konser bitiminde Şef, Solist ve Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Sanatçılarının dinleyicilerle esenleşmesinde, dinleyiciler de dakikalarca ayakta alkışlayarak, mutluluklarını, beğenilerini sundular.

Bu güzel konserin hazırlanmasında emeği geçen Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın tüm çalışanlarına, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Yönetim Kuruluna, Çukurova Devlet Senfonisi Orkestra Müdürüne, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Sanatçılarına, Orkestra Şefi Dejan Savic’e, Piyano Sanatçısı solist Salih Haşim Aktaş’a, ayrı ayrı olmak üzere duyduğum mutluluğumu sunarım.
Daha nice güzel konserler dinlemek üzere …

Sanatla kalınız !!!
Taşar Erkol