4.Yumurtalık KiteBoard Festivali

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Yumurtalık Belesiyesinin katkılarıyla 29Haziran-1Temmuz 2018 tarihlerinde 4.Yumurtalık Kiteboard Festivali düzenlenecektir. Festival kapsamında Türkiye Yelken Federasyonu Himayesinde 3 farklı kategoride Kiteboard yarışmaları planlanmaktadır. 

1. Twintip Slalom( erkekler / bayanlar )
2. Hydrofoil Parkur Yarışı
3. Ekstrem Takım Yarışı (Lagünlerde PuanToplama )

Twintip Slalom , Kite foil ve Ekstrem Takım Yarışlarının yapılacağı festivalde dereceye girenlere kupa madalya ve para ödülleri verilecektir.

Detaylı bilgi için: Gökhan Karaköse – 0532 5106020

—-YARIŞMALAR İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR—-

TAKIM YARIŞI DETAYLARI :
Takım yarışı ülkemizde ilk kez düzenlenecek özel bir yarıştır. Adana Yumurtalık da Lagünlerde Kiteboard yapmanın keyfi bambaşkadır. Bu keyfi yarışma ile renklendirmek için Lagünlerde bir takım oyunu kurguladık. Yarışma ile ilgili detaylar ise şu şekilde;

-Lagünlerde uygun yerlere zorluk derecelerine göre toplam 12 adet puan bayrağı dikilecektir. 1 den 12 ye kadar olan puan bayraklarının toplamı ise 78 puandır.

– Minimum 2 maximum 4 er kişiden oluşacak şekilde herkes kendi takımını kuracak ve takımına bir isim verecektir.

– Takım içinde bayan yarışmacılar olduğu takdirde o takımdaki ilk bayan sporcu için ekstra +3 puan ikinci bayan sporcu için +2 puan üçüncü bayan sporcu için ise +1 puan verilecektir.

-Lagünlerden puan toplamak için tüm yarışmacılar aynı anda start alacak ve her yarışmacı kendi takımı için puan toplamaya gidecektir.

– Her takım bayraktaki puanlardan sadece 1 er adet alacaktır. Aynı puandan 1 den fazla alınması durumunda fazla alınan puanlar sayılmayıp aldıkları yanlış puanlar kadar da takımın toplam puanından düşülecektir. ( örneğin : A takımındaki bir yarışmacı 7. Puan bayrağından aldığı puanı takım arkadaşı fark etmedi ve aynı takımdaki diğer yarışmacıda 7 puanı aldı ve bitiş çizgisine getirdi. Bu durumda aldıkları 7+7=14 puan sayılmayacak ve takım toplam puanına -14 ceza puanı yansıtılacaktır.)

-Yarışmanın toplam süresi 3 saat olacaktır. 3 saat içinde yarışı tamamlayamayan yarışmacılar takımlarına -15 puan kaybettireceklerdir.

-Yarışmacıların yarışı tamamlayabilmeleri için herhangi bir bayraktan en az 1 adet puan almak zorundadırlar.

-Yarışmacılar birbirlerine puana veremezler, verilirse takımları diskalifiye edilecektir.

-En az 3 bayraktan puan toplayıp bitişe gelen ilk 3 yarışmacı ise takımlarına +3 puan kazandıracaktır.

NOT: Yarışmaya katılabilmek için sporcuların lisansı olmak zorundadır.
Yarışama katılım ücreti 100 tl.
Yarışmacılar yarışma alanında kendi çadırlarında konaklayabilir yada indirimli olarak otelde konaklayabilir.