Adana’da Müzikte Sonbahar Bereketi Fatih Erkoç ve … / Suat Yener

Musiki yaz dönemindeki tatilinin ardın sonbahar ile birlikte konser ve gecelerle yeniden canlanıyor. Bu canlılığı sizinle paylaşmak istedim.

Leman Sam & Sunay Akın Güney Eğitim Vakfı’nın Gecesinde

Güney Eğitim Vakfı, bağımsız düşünen, araştıran, kendi fikrini oluşturabilen özgür, laik, Atatürkçü gençlerin yetişmesi, çalışkan, başarılı ama maddi olanaklara sahip olamayan gençlerin, uygar koşullarda eğitim alabilmesi burslar veren Adana’mızın önemli vakıflarından biridir.

Vakıf yöneticileri çeşitli etkinliklerle vâkıfa güç kazandırmayı hedefliyorlar. Her yıl olduğu gibi bu yılda yapacakları baloda önemli bir organizasyona imza atıyorlar.

18 dilde söylediği şarkıları, doğaya olan tutkusu, hayvan sevgisiyle tanınan Leman Sam, Zülfü Livaneli şarkılarını en iyi yorumlayan sanatçılardan biridir. Hayata dair her şeyi şarkılarla anlatan sanatçımızdır. Şair, yazar, gazeteci, araştırmacı, tiyatro oyuncusu olan Sunay Akın’ın yaşamı başarılarla doludur. Bu ikilinin programı şüphesiz ki güzel olacaktır.

Gönül veren insanların düzenlediği gecenin güzel geçmesini diliyorum. Davetiyeleri Güney Eğitim Vakfı’ndan temin edebilirsiniz.

 

Fatih Erkoç & Ahmet Baran Abart Jazz

Dokunduğu her şarkıyı hafızalara kazıyan çok yönlü Sanatçı Fatih Erkoç ve kanun sazının sihirbazı Ahmet Baran Abart Jazz ismini verdikleri projede sınırların ötesine geçerek Jazzın en eğlenceli halini sevenleriyle paylaşacak.

İkilinin müzik eleştirmenlerince büyük övgüler alan performansına bizzat şahit olmak isteyen ayrıcalıklı azınlıkta olmak istiyorsanız; 18 Kasım’da Adana Büyükşehir Belediyesi Konser ve tiyatro Salonu’nda buluşalım. Biletleri Biletix’de ve tiyatro gişesinden temin edebilirsiniz.

 

Aşkın Nur Yengi & Selami Şahin Aynı Sahnede

Gitme Sana Muhtacım, Tapılacak Kadınsın, Özledim Her Şeyini, Eskimeyen Dost, Sen Mevsimler Gibisin ve daha birçok gözde şarkıların bestecisi olan Selami Şahin. Aynı zamanda yorumcu, söz yazarı çok yönlü sanatçıdır.

Ay İnanmıyorum, Başımın Tatlı Belası, Yalancı Bahar şarkıları ile hit yapan Türk Pop’unun yetiştirdiği en büyük yıldızlardan Aşkın Nur Yengi, 18 Kasım 2017 Cumartesi günü, saat 20’de Seyhan Oteli’nde Adanalı hayranlarının karşısına çıkacak.

Dr. Hasan Boğa KAYDER Gecesini Nağmelendirecek

KAYDER, Kayışlı Mahallesi Eğitim Kültür Ve Sosyal Dayanışma Derneği’dir. Toplumcu ve musikişinas yapısıyla tanıdığımız Orhan Üstekidağ başkanlığını yapıyor.

Orhan Bey, dernek bünyesinde SU DAMLASI THM KOROSU kurdu. Koroya ünlülerin Kemancısı Tevfik Uğurlar destek veriyor. Oldukça başarılılar. Adının su damlası olduğuna bakmayın koro maşallah göl olmuş bile.

17 Kasım 2017 Cuma günü Seyhan Oteli’nde Dr. Hasan Boğa’ının Ud’undan çıkan nağmeler ve güzel sesi ile doyumsuz bir geceye hazırlanıyorlar. Hazırlanan sürpriz programlarla gecenin müzik dolu olacağını vurgulayan Orhan Üstekidağ ve gönül yoldaşlarına başarılar dilerim.

 

Ramazanoğlu Konağı Resitalleri

8 Kasım günü (Bugün) Neyzen Kamile Üstüner, Kemani Mustafa Onurbaş, Tamburi Bülent Yarpuzlu ve İbrahim Çamlı’nın Çello ile eşlik edecekleri Ruhnevaz Saz Topluluğu’nun resitali var. 15 Kasım günü Halil Yıldırım’ın Deyişler ve Semahlar resitalini izleyebilirsiniz.

22 Kasım günü türkülerimizi bir başka güzellikle sunan Tunç Özsöyler’in Akustik Rock Türküler resitali var. 29 Kasım günü Kemani Sabri Gelicili, Udi Orhan Karaoğuz ve Kanuni Polat Göçen ustaların sunacağı Senkop Trio resitalini izlemenizi tavsiye ederim.

Programlar Saat 19.00’da başlıyor. İzlemek ücretsizdir. Sanat adına önemli olan bu konserleri izlemeniz için: 0322 459 89 29 no’lu telefonu aramanız yeterlidir.

Öğretmenler Haftası Konserleri

23 Kasım 2017 Perşembe günü Şef Gönül Oytun yönetiminde Çukurova Öğretmenler Korosu ve 27 Kasım 2017 Pazartesi günü Şef Faik Kasapoğlu yönetimindeki Adana Öğretmenler Korosu, Öğretmenler Haftası etkinliklerinde verecekleri konsere hazırlanıyorlar. Bu iki koronun hazırlıkları hakkında önümüzdeki hafta bilgi vereceğim.

Müziğin bereketinin Adana’ya huzur ve sağlık getirmesini diliyorum.