Adana’da teröre lanet yürüyüşü

Adana’da siyasi partiler ile sivil toplum kuruluşları, “Teröre Hayır Kardeşliğe Evet” yürüyüşü düzenledi.

Son günlerde artan terör saldırılarına karşı AK Parti, CHP ve MHP il başkanları ile bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin “Teröre Hayır Kardeşliğe Evet” yürüyüşü için yaptığı çağrıya Adanalılar yoğun ilgi gösterdi.

BİNLERCE ADANALI TERÖRE KARŞI YÜRÜDÜ

Uğur Mumcu Meydanı’nda teröre karşı sloganlar atan Adanalılar, daha sonra Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İl Emniyet Müdürü Osman Ak ve diğer protokol üyelerinin arkasında Atatürk Parkı’na kadar yürüdü.

Adana'da teröre lanet yürüyüşü

TERÖRÜN KARŞISINDA DURACAĞIZ

Adana Valisi Mahmut Demirtaş , “Son bir aydan beri birincisi Adanamızda sonra İstanbul’da sonra Ankara’da askerlerimizi, polislerimizi ve sivil vatandaşlarımızı şehit verdik. Nasıl ki 15 Temmuz’da FETÖ terör örgütü bu ülkeye darbe girişiminde bulunduğunda milletimiz darbeye karşı koyduysa bugün de aynı yürekle aynı cesaretle bu terör örgütlerinin karşısında duracağız.

Adana'da teröre lanet yürüyüşü

”KİMSE BİZİM BİRLİĞİMİZİ BOZAMAZ”

15 Temmuz’u planlayanların işbirlikçileri kimse, bugün bu terör eylemlerini yapan işbirlikçileri onlardır. Bu memleketin birliğine ve beraberliğine sahip çıkacağız. Bu ülkenin birliğine zarar gelmemesi için canımızı feda etmemiz gerekiyorsa, feda edeceğiz. Kimse bizim birlik ve beraberliğimizi bozamaz” ifadelerini kullandı.

Adana'da teröre lanet yürüyüşü

Adana'da teröre lanet yürüyüşü