Adana’nın Eski Fotoğrafları Sergisi Müze’de Açıldı

Adana’nın geçmişine ait anıların tazelenmesine, geleceğine yönelik umutların filizlenmesine olanak sağlayan “Portakal Çiçeği Karnavalı” bu yıl kültür ve sanat dalındaki etkinlikler ve zenginliklerle yepyeni bir çığır açmaya başladı.

“Adana Sevdalıları”nın, 100.Yıl Çırçır Kültür Sanat Merkezi’nde açtığı “Adana’nın Eski Fotoğrafları” sergisi açılışa katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, eski Adana’dan günümüze kadar gelen görüntülere hayranlığını izleyemedi.

Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, Kültür Yolu Festivali İçerik Daire Başkanı Ayça Yusufoğlu ile birlikte sergiyi gezen Bakan Ersoy’a Emniyet Müdürünün eşi Sanem Arıkan ve Adana Kız Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Belkis Orcallı Yakıcı da eşlik ettiler.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Adana’nın eski fotoğraflarına hayran kaldığını belirterek, “Adana’nın kültürel ve turizm açısından büyük zenginlikler barındırdığını görüyoruz. Bu değerlere sahip çıkalım ve gelecek nesillere anlamlı bir miras olarak aktaralım. Bu anlamlı hizmette emeği geçen herkese teşekkür ediyor, destekçileri olacağımızı yeniliyorum” dedi.

 

 

ADANA SEVDALILARI BULUŞTU

Adana’nın geçmişe nostaljik yolculuğunu gerçekleştirmeyi başaran, kent sevdalısı Sabri Gül ve yol arkadaşlarının kısacık bir zamanda yoktan var ettikleri fotoğraf sergisi daha ilk gün izleyici akınına uğradı.

Adana Büyükşehir Belediyesi eski Başkanlarından Zihni Aldırmaz ile meslektaşı, Adana’nın müzik geçmişinde unutulmaz bir yere sahip olan mimar Kamil Erginoz ve gazeteci Şahin Esendemir ile ünlü grafiker Mustafa Öncül’ü açılış öncesi standlar önünde konuk eden topluluk yöneticileri Sabri Gül ve Ayten Bakır farklı bir heyecan ve mutluluk taşıdıklarını ifade ettiler..

Sabri Gül’ün bu gün verdiği mesajı gerçekten anlamlıydı; “Portakal Çiçeği Karnavalı’nda bu sergimizin Adana sevdalılarının buluşma noktası olacağına inanıyorum.. Bunun işaretini daha ilk günden yüreğimizde hissettik.. Portakal çiçeği kokulu dost buluşmasına kucak açtık, bekliyoruz..”

https://www.5ocakgazetesi.com/haber/19875328/adanada-sergiye-katildi-bakan-ersoy-fotograflara-hayran-kaldi#:~:text=Kültür%20ve%20Turizm%20Bakanı%20Mehmet,nın%20eski%20fotoğraflarına%20hayran%20kaldı..&text=Adana%27nın%20geçmişine%20ait%20anıların,yepyeni%20bir%20çığır%20açmaya%20başladı.