ADANALI İŞ İNSANI SÜLEYMAN ONATÇA’DAN YAŞANMIŞLIK İÇEREN BİR HAYAT HİKAYESİ: ÇAPA ZAMANI

Her satırı öğretici derslerle dolu, buram buram yaşanmışlık kokan bir yaşamöyküsü. Adanalı iş insanı Süleyman Onatça’nın renkli hayatını okurken, Türkiye’nin yokluklardan bugünlere uzanan ders alınacak hikâyesine de tanıklık edeceksiniz. Sanayi Çarşısı’nda çocuk yaşta çıraklık yaparak hayat mücadelesine atılan Onatça, hayatını bir heykeltıraş titizliğiyle şekillendiriyor ve en tepeye kadar tırmanıyor. Ülkenin en önemli işveren örgütlerinde yöneticilikle geçen yıllar, Süleyman Onatça’nın heybesinde birçok renkli hikâye birikmesine vesile olurken, topluma ve insanlığa dair de eşsiz bir bakış açısı geliştirmesine olanak sunuyor. İş 


İnkılap Kitabevi etiketiyle raflarda yerini alan Çapa Zamanı, yoksulluklarla başlayan yaşamında hem Adana’nın en önemli girişimcilerinden olan hem de girişkenliği, pratik zekâsı ve deneyimiyle Türkiye’nin en önemli işveren örgütlerinden birinin zirvesine oturan Süleyman Onatça’nın hikayesini anlatıyor. Her bir satırı öğretici derslerle dolu Çapa Zamanı, buram buram yaşanmışlık içeren bir hayat hikâyesi ile şaşırtıcı bir bakış açısı sunuyor.       

Süleyman Onatça’nın bireysel hayat hikâyesini anlatan kitapta, Türkiye’nin, yokluklardan bugünlere uzanan, ders alınacak tarihinin bütün izlerini görmek mümkün. Türkiye’den Almanya’ya uzanan hüzünlü göç hikâyelerini de konu alan Çapa Zamanı’nda, 12 Eylül fırtınasının sınırlar ötesine savurduğu aydınların, sanatçıların acılı geçmişi de anlatılıyor. Çapa Zamanı okuyucuları, Süleyman Onatça’nın hikâyesinden, bir ülkenin hikâyesine uzanan bir yolculuğa çıkarıyor.

https://www.kitapyurdu.com/kitap/capa-zamani/609977.html

https://yeniadana.net/haber/adanaya_bir_kisi_geldi_emek_verdi_iz_birakti_gitti_desinler_isterim-70099.html