Ahmet Erhan Ankara’da anılacak

Ahmet Erhan 8 Şubat Cumartesi günü Ankara ‘da anılacak. Etkinlik 18:18’de başlayacak.

Şair Ahmet Erhan doğum tarihi olan 8 Şubat’ta (1958) şair Murat Koçak’ın Ankara Hatay sokakta kurduğu Ahmet Erhan Hatıra Evi’nde anılacak. Anma etkinliğinde Erhan’ın arkadaşları Özcan Karabulut, Halim Şafak, Ahmet Telli ve C. Hakkı Zariç şair hakkında anılarını ve şiiri hakkında düşüncelerini anlatacaklar.

Etkinlik 8 Şubat Cumartesi 18:18’de Ahmet Erhan Hatıra Evi’nde yapılacak. Aynı gün Ahmet Erhan’ın kimi kişisel eşyaları, kitapları ve hakkında yazı ve değerlendirmelerin yer aldığı dergi, gazete ve kitaplar sergilenecek.

AHMET ERHAN KİMDİR?

Ahmet Erhan 1958 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Çocukluğu ve ilk gençliği Mersin ve Adana’da geçti. Şair Türk dili ve edebiyatı öğrenimi gördü ve Türkçe öğretmenliği yaptı. Adanademirspor’da futbol oynarken ağır bir sakatlık geçirince futbolu bıraktı şiir yazmaya yöneldi. İlk şiirleri 1976 yılında dergilerde yayımlanmaya başlayan Ahmet Erhan hayatının büyük bölümünü Ankara’da geçirdi ve daha sonra İstanbul’da, Cihangir’de, Silivri’de ve Beylikdüzü’nde yaşadı. Şair 2013 yılında hayatını kaybetti. Baştan beri kişisel bir şair olduğunu ve tek bir şiiri yazdığını söyleyen bunu da bir sorun olarak ele alan Erhan yaşadığı dünyaya özellikle yetmişlere ve seksenlere bağlı olarak hayat, ölüm, yalnızlık, ayrılık, alacakaranlık gibi izleklerin baskın olduğu hayat ile ölüm arasında gidip gelen bir şiiri yazdı.

Yazının devamını okumak için tıklayın