Arif Keskiner belgeseli İstanbul’da gösterildi

Arif Keskiner belgeseli ‘Bir Ömür Arif Keskiner’in gala gösterimi Şişli Belediyesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleşti.

Bir Ömür Arif Keskiner belgeselinin İstanbul’daki gala gösterimi Nâzım Hikmet Kültür Sanat Vakfı’nın davetiyle 5 Ekim Cumartesi akşamı Şişli Belediyesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleşti. Gösterim sonunda Arif Keskiner, filmin yönetmen ve yapımcısı Baran Seyran’la birlikte salonu selamladı, emeği geçen herkese çok teşekkür etti. Altınkoza Film Festivalinde ilk kez gösterilen belgesel film,1938 yılında Osmaniye’de doğan yani Çukurova kültürüyle beslenen Arif Keskiner’i çocukluğundan bugüne kendi ağzından anlatıyor.

Filmde şair olarak girdiği edebiyat çevresinden 63 yıl önce geçtiği sinemada oyuncu, yönetmen ve yapımcı olarak yükselişini izliyoruz. Sıraselviler’deki yazıhanesi, herkesin Çiçek Bar ya da Arif’in Yeri dediği, sinemacı ve sanatçıların uğrak yeri olan Sinema Sevenler Derneği Lokali’nden karelerle geçmişe yolculuk yapıyoruz. Adlarını Çiçek Arif diye tanınmaktan alan dört kitabı ile “Nâzım’ın Evinde Vera’nın Sofrasında”nın yazılış öyküsünü öğreniyoruz. Keskiner yapımcılığını üstlendiği Kapıcılar Kralı, Selvi Boylum Al Yazmalım gibi ödüllü filmlerinin çekim süreçlerini anlatırken de bugün hayatta olmayan Atıf Yılmaz, Cengiz Aytmatov, Kemal Sunal’ı özlemle anıyor.

Yazının devamını okumak için tıklayın

Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen TikTok Views kaufen Buzzfan