Attila Özdemiroğlu hayatını kaybetti – Atilla Özdemiroğlu kimdir?

Attila Özdemiroğlu yaşamını yitirdi. Atilla Özdemiroğlu’nun hayatını kaybetmesi sanat dünyasında büyük üzüntüye yol açtı. Acı haberin ardından ünlü isimler hastaneye akın etti. Peki Attila Özdemiroğlu kimdir?

Atilla Özdemiroğlu’nun hayatını kaybetmesi sanat dünyasını yasa boğdu. Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören müzisyen Attila Özdemiroğlu, 73 yaşında hayata gözlerini yumdu. Usta sanatçı Attila Özdemiroğlu, Gayrettepe’deki Florence Nightingale Hastanesi’nde saat 09.30’da çoklu organ yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdi.

Attila Özdemiroğlu’nun vefat etmesi sanat dünyasını yasa boğdu. Özdemiroğlu’nun sanatçı dostları, acı haberi alınca hasteneye koştu.

Attila Özdemiroğlu’nun cenazesi, yarın Levent Afet Yolal Camisi’nde İkindi namazına müteakip kılınacak namazın ardından toprağa verilecek.

Aykut Gürel kişisel sosyla medya hesabından; “Hocam, ağabeyim, tanıdığım en zarif insan Attila Özdemiroğlu. Mekanın cennet olsun. çok üzgünüm.” dedi.

Ferhat Göçer de üzüntüsünü soyal medya hesabından: Değerli müzik adamı… Üstadım, ağabeyim #atillaözdemiroğlu vefat etti…. Çok üzgünüm … Allah’tan rahmet diliyorum… Başımız sağolsun” sözleriyle  dile getirdi.

Gonca Vuslateri: Can’i gider insanin.. Ne kotu hava .. Ne kotu dunya.. Sevdiklerimiz isiklara karisinca bir de .. Ne yalniziz iste.. O kadar…

Atilla Özdemiroğlu’nun ölümü, Müjde Ar’ı kahretti

Atilla Özdemiroğlu’nun vefat haberinin ardından birçok kişi düşüncelerini dile getirirken 15 yıl hayat arkadaşlığı yaptığı Müjde Ar da büyük üzüntü yaşadı.

Sanat dünyasını yasa boğan haberin ardından ünlü isimler, sosyal medya üzerinden duygularını şu şekilde dile getirdi:

Reyhan Karaca: Büyük usta Attila Özdemiroğlu nu kaybettik.. Mekanın cennet olsun…seni hep gülen yüzünle anımsayacağım.

İrem Derici: Cidden çok çok üzüldüm. Bir devir daha bitti dediklerinden… Huzurla uyusun büyük usta #AttilaÖzdemiroğlu…

Hamdi Alkan: Attila Özdemiroğlu müzik dünyasının duayenlerindendi..Mekanı cennet olsun…Ailesine sabırlar dilerim..

Armağan Çağlayan: Çok çok üzüldüm. Nurlar içinde uyu Attila Abi.

Itır Esen: İçimizi yaktın… Canım arkadaşım Attila Özdemiroğlu Nur İçinde Yat.

Suat Suna: Attila Özdemiroğlu. Müzik dünyası önemli bir değerini daha kaybetti. Başımız sağ olsun.

 

ATİLLA ÖZDEMİROĞLU KİMDİR?

Attila Özdemiroğlu 5 Ocak 1943 tarihinde Ankara’da doğdu. Genç yaşta müziğe ilgi duymaya başladı. Çeşitli müzik aletlerini çocuk yaştayken çalmayı öğrendi ve okulda (Ankara Atatürk Lisesi’nde öğrenciyken) müzik etkinliklerine katıldı. 1966 yılında Durul Gence 5 orkestrasına girdi ve bundan sonra çeşitli orkestralarda görev aldı. Besteci ve aranjör olarak çeşitli eserlere imza attı. Ajda Pekkan, Nilüfer, Kayahan, Sezen Aksu, Onno Tunç, Uzay Heparı gibi isimlerle çalıştı. Film müzikleri de yapan sanatçı, yedi adet Altın Portakal Ödülü’nün sahibidir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

Kaynak: milliyet.com.tr