Beşi yerli 10 film vizyonda

Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta beşi yerli 10 film vizyona girecek. Danimarka ve İsveç ortak yapımı ‘Bir Tutam Açlık‘ haftanın dikkat çeken yapımı.

Christoffer Boe’nin yönetmenliğini yaptığı ‘Bir Tutam Açlık‘ filminin başrollerinde Nikolaj Coster-Waldau, Katrine Greis-Rosenthal ve Flora Augusta var. Film, yemek antropolojisi alanında uzman Maggi ve usta şef Carsten çiftinin, Danimarka’nın en iddialı restoranını açma fikriyle yola çıkmalarını konu ediniyor.

Kasa: Büyük Soygun

Freddie Highmore, Astrid Berges-Frisbey, Sam Riley, Liam Cunningham ve Jose Coronado’nun rol aldığı ‘Kasa: Büyük Soygun‘, Jaume Balaguere yönetmenliğinde sinema perdesine taşınıyor. Aksiyon ve gerilim ağırlıklı film, içinde büyük bir hazinenin olduğu bir kasayı açmaya çalışan bir adamın hikayesini odağına alıyor.

Gizli Gerçek

Aneesh Chaganty’nin yönettiği ve Sarah Paulson, Kiera Allen, Sara Sohn ile Pat Healy’nin oynadığı ‘Gizli Gerçek‘ haftanın bir diğer gerilim filmi. İspanyol yapımı film, baskıcı bir anne ile kızı arasında yaşanan sıra dışı olayları konu alıyor.

Cyrano

Joe Wright’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ‘Cyrano‘, Roxanne’in ona duyduğu aşka karşılık vermeyeceğine dair kendini ikna eden Cyrano de Bergerac’in, Roxanne’in sevgisini kazanmaya çalışan genç Christian’a yardım etmesini anlatıyor. Erica Schmidt’in senaryosunu kaleme aldığı dram türündeki müzikalin başrollerinde Haley Bennett, Peter Dinklage, Kelvin Harrison, Ben Mendelsohn ve Bashir Salahuddin yer alıyor.

Sadece Bir Gece

Tuba Ünsal, Cemal Hünal, Gürgen Öz, Duygu Şen ve Gerfi Benveniste’nin başrollerinde oynadığı ‘Sadece Bir Gece‘ yerli romantik komedi meraklılarının ilgisini çekmeye aday. Sinan Biçici’nin yönetmenliğini üstlendiği film, bir aldatma sonucu evliliklerinde bir dönüm noktasına gelen Tamer ve Begüm çiftinin hikayesini konu ediniyor.

Yazının devamını okumak için tıklayın