Beşi yerli dokuz film vizyona giriyor

Bu hafta beşi yerli dokuz film vizyona giriyor..

Öne çıkanlar arasında 85 yaşındaki ABD’li oyuncu ve yönetmen Woody Allen’ın ‘Rifkin’in Festivali’ ve Netflix’in en çok izlenen dizileri arasında yer alan The Queen’s Gambit’in yıldızı Anya Taylor-Joy’un oynadığı ‘Dün Gece Soho’da’ var.

Aşk Yolunda

Yönetmen koltuğunda Ahmet Kapucu’nun oturduğu, senaryosunu da Ahmet Kapucu’nun kaleme aldığı ‘Aşk Yolunda’ adlı filmde, Şahin Irmak, Çiğdem Batur Güzel ve Bora Cengiz rol alıyor.

Seçil Çömlekçi’nin 2019’da yayımlanan kitabından uyarlanan film, evlenme teklifini beklediği sırada sevgilisi tarafından terk edilen ve genel olarak şanssız kişiliğiyle bilinen Bade’nin, bu şanssızlığı kırma girişimi sırasında yaşadıklarını anlatıyor.

Seni Bulacam Oğlum!

Haftanın yerli komedi filmleri arasında yer alan ‘Seni Bulacam Oğlum!’ da birlikte biriktirdikleri paraları alıp ortadan kaybolan arkadaşının peşine düşen bir adamın hikayesini konu ediniyor.

Yönetmenliğini Gökhan Yıkılkan’ın üstlendiği filmde Yıkılkan’ın yanısıra Ali Sürmeli, Gürkan Uygun, Fulden Akyürek ve Çetin Altay oynuyor.

Dün Gece Soho’da

Dünya prömiyerini bu yıl Venedik Film Festivali’nde yapan ‘Dün Gece Soho’da’, 1960’ların müziğine, gece hayatına, moda dünyasına ve Londra’ya yazılmış nostaljik bir sinemasal mektup olarak izleyici karşısına çıkıyor.

Edgar Wright’ın yönettiği korku türündeki film, moda tasarımı tutkunu Eloise’in, kendini bir anda 1960’ların Londra’sında bularak müzik piyasasında yükselmeye çalışan Sandy ile karşılaşması sonucu gelişen olayları anlatıyor.

4N1K Düğün

Yönetmenliğini ve senaristliğini Deniz Coşkun’un üstlendiği ‘4N1K Düğün’, Büşra Yılmaz’ın aynı isimli kitabından beyazperdeye uyarlandı.

Romantik komedi türündeki film, düğüne saatler kala hafızasını kaybeden sevgilisinin aşkını tekrar kazanmaya çalışan genç bir adamın hikayesini konu ediniyor.

The Addams Family 2

Sinemaseverler tarafından beğeni kazanan ürkütücü aile ‘Addams’ animasyon komedi türündeki devam filmiyle yeniden izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Aile bağlarını kuvvetlendirmek için macera dolu bir tatile çıkan Addams Ailesi’nin hikayesini konu edinen ‘The Addams Family 2’de Morticia ve Gomez, çocuklarının büyüdüğü, aile yemeklerini geride bıraktıkları yaşa geldikleri ve tamamen karmaşık hayatlarıyla uğraştıkları bir rolde yer alıyor.

Yazının devamını okumak için tıklayın