Bu yıl daha da muhteşemsin ADANA! – Ayşe Arman

Ali Haydar Bozkurt

Yaşasın! Geliyoooor… Geliyoooor… Yine yılın o en şahane günleri geliyor. Memleketimi, Adanamı, portakal çiçeği kokularının saracağı günler geliyor.

5-7 Nisan’da Adana’dayız. Her sene 1.5 milyon kişinin katıldığı Portakal Çiçeği Karnavalı’nın 7’ncisi kutlanacak.

Neeeee? Siz yer ayırtmadınız mı? Biletlerini ayarlamadınız mı? Hemen! Ne duruyorsunuz?! Her sene daha da güzel oluyor.

Her sene Adana’dan tüm yurda “milli birlik” mesajı veriyoruz. Hoşgörü içinde geçiyor, herkes kucaklaşıyor, eğleniyor…

Bu yıl daha da muhteşemsin ADANA

Kortej en şahanesi, geçen sene “Yaşa Mustafa Kemal Paşa!” diye bağırıyorlardı. Helal olsun. Gözlerim yaşarıyor. Adana’yı çok seviyorum. Muhteşemsin Adana... Yine muhteşem olacak. Bu sene daha da çok ağlayacağım! Çünkü 14 yaşındaki kızım Alya ve Hindistan’da devam ettiği dans topluluğu, arkadaşları ve hocaları da gelip dans edecek. Alya, Dubai’de doğdu, Mumbai’de yaşıyor, seneye Londra’da müzikal dans eğitimi alacak, orada yaşayacak ama ona sorun “Nerelisin?” diye, “Adanalıyım!” diyor. Bu da çok hoşuma gidiyor. Ben yine ağlıyorum!

Çok önemsiyorum bu karnavalı. Örnek teşkil ettiğini düşünüyorum. Hepimize umut, neşe, enerji ve devam etme gücü verdiğine inanıyorum. Valiliği, belediyeleri, katkı veren, emeği geçen herkesi, karnaval komitesini, bütün Adana halkını ve en çok Ali Haydar Bozkurt’u kutluyorum.

Toyota Türkiye’nin CEO’su Ali Haydar Bozkurt, biliyorsunuz, bu karnavalın yaratıcısı. O her ne kadar kabul etmek istemese de gerçek bu, onun gönlünden geçen bir şeydi. Ve oldu. Şimdi tüm Adana halkının. Ama o yine her sene deliler gibi uğraşıyor. Ve uğraşırken tek bir sıfatı var: Adanalı. Bir “Adana sevdalısı” olarak uğraşıyor. Yine her sene olduğu gibi Edirne’den Karsa tüm Türkiye’den ve hatta yurtdışından birçok katılımcı olacak. Siz de gelin, birlikte olalım.

Yazının devamını okumak için tıklayın