ÇDSO 24 Mayıs “Bahar Konseri”

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 2023-24 sezonunun son etkinliği olan 24 Mayıs “Bahar Konseri”nde Caz’dan Film müziklerine uzanan bir repertuvar seslendiriyor.

Kutay Maktay şefliğinde gerçekleşecek konserde solist olarak Gökhan Par (Trompet) ve Evrim Özkaynak (Vokal) yer alıyor. Seslendirilecek parçaların tüm aranjman ve orkestrasyonları Evren Karakul (Piyano) tarafından hazırlandı. Ayrıca Ekin Bilgin (Bas), ve Serkan Alagök (Davul) grubun diğer önemli iki ismi olarak sahnede yer alacak.

Kutay Maktay, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda trompet sanatçısı olması yanı sıra orkestra şefliği eğitimini tamamlamış, çalışmalarına son yıllarda birçok orkestrada gerçekleştirmekte olduğu konserle devam etmektedir.

Trompet sanatçısı Gökhan Par müzik çalışmalarını klasikten caz’a uzanan geniş bir repertuvarda yapmaktadır. 9 Eylül Üniversitesi’nde Lisans ve Trakya Üniversitesi’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamış, ayrıca Mimar Sinan Devlet Konservatuvarı’nda öğretim elemanı olarak çalışmıştır. Solist olarak yurtiçi ve yurtdışında birçok konser ve festivalde yer almıştır. Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası trompet sanatçısı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Çok küçük yaşlardan itibaren müzikle iç içe bir geçmişe sahip olan Evrim Özkaynak, lise yıllarında aldığı gitar, tiyatro ve şan eğitiminin ardından çeşitli sahne performanslarıyla beraber profesyonel müzik hayatına başladı. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro ve 9 Eylül Üniversitesi Müzikoloji Bölümü mezunu olan Evrim Özkaynak 2008’den itibaren Fatih Erkoç’un, 2009’dan itibaren ise Sezen Aksu’nun vokalistliğini yapmış, 2013’te “Eksik Hece” adlı ilk solo albümünü dinleyicilerle buluşturmuştur. Ayrıca vokal koçluğu ve workshop çalışmaları da gerçekleştiren sanatçı birçok öğrenci yetiştirmiştir.
.
.
.
.
.

🗓️ 24 Mayıs 2024 / 24 May 2024
🕖 20:00 / 08:00 p.m.
📍Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu
📍Adana Metropolitan Municipality Concert Hall
🎫 www.biletinial.com
📞 Gişe / Box office: +90 (322) 456 08 08