ÇDSO’dan 14 Aralık Konseri Yorumu– Taşar Erkol

Taşar Erkol

“TÜRKİYE – GÜNEY KORE DOSTLUK KONSERİ”

Bu güzel konsere nasıl yorum yapabileceğim? Sözcüklerin bazen yetersiz kaldığı anı yaşamaktayım adeta… Kısa ve öz olarak, olabildiğince güzel bir konserdi…

Şef Orhan ŞALLIEL yönetiminde Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde önce Jakob Ludwig Felix Mendelssohn-Bartholdy’ nin Op: 64 Mi Minör Keman Konçertosu’nu   Bu çağda en çok yükselen kemancı olarak değerlendirilen” solist keman sanatçısı Edwin ES Kim mükemmel bir şekilde seslendirdi.

Şef Orhan ŞALLIEL yönetiminde Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Johannes Brahms’ın Op: 90 Fa Majör 3. Senfonisini, eserin değerini belirleyen nitelikleri başarılı bir şekilde yorumlayarak, Adana’lı sanatseverlere güzel bir dinleti sundu.

Özellikle Şef Orhan ŞALLIEL’ in eserle ilgili olarak unutulmaz bir anısını anlatması,  eserin 3. Bölümüne ait gizemli imalarda bulunmasını, dinleyici eseri dinlerken anladı.

Tüm eserlerin seslendirilmesinde Şef ORHAN ŞALLIEL’in, solist keman Sanatçısı EDWİN ES KİM’in, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın göstermiş olduğu yüksek performans konser sonunda ayakta alkışlandı.

Bu konserin hazırlanmasında, organizasyonunda emeği geçen tüm çalışanlara, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Yönetim Kurulu’na, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Sanatçılarına, Şef ORHAN ŞALLIEL’e, solist olarak katılan Keman Sanatçısı EDWİN ES KİM’e, teşekkürlerimi sunarım.

         Daha nice güzel konserlerde buluşmak dileklerimle…

                                                                                              Taşar ERKOL

                                                                                                  adabul.com