”Ceylin Filmi ” Yönetmenlerinden Ozan Sihay’dan Önemli Açıklama

Adana’da çektiğimiz ve birçok yakın arkadaşımın maddi manevi desteğiyle hayata geçirdiğimiz “Ceylin” adlı filmimiz, Adana Altın Koza Film Festivalinde finale kaldı. Bu film, arkadaşlarımın büyük emekleri ve sponsorlukları sayesinde ortaya çıktı, ve bu başarı hepimizin olmalı.
Ancak, maalesef bu sevinci gölgeleyen ciddi bir sorun var. Film senaryo yazım aşamasından çekimlerin ve hatta klaket’e kadar her zaman iki yönetmen olarak eşit şekilde yazılmıştı. Fakat film çıkmadan önce afişte ve basın duyurusunda tek yönetmenin ön plana çıkarılması, sadece benim için değil, projeye emek veren arkadaşlarım ve destekçilerim için de büyük bir hayal kırıklığı ve saygısızlık. Kaldı ki bir başka 2 yönetmenli film olan “ÖTE”nin iki yönetmeni de basın duyurusunda yazılmıştır.
Bu durum, sinemanın kolektif bir emek olduğu gerçeğine, arkadaşlarıma, destekçilerime ve sanata olan inancıma aykırı. Bu, projeye gönül veren herkese karşı bir ayıptır ve düzeltilmelidir.
Adana Altın Koza Film Festivali’nin bu konuda bir suçu bulunmamaktadır, tamamen yapımcıların ve diğer yönetmenin art niyetiyle bu şekilde yazılmıştır.
Ozan Sihay