Dördü yerli sekiz film vizyonda

Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta dördü yerli sekiz film var. Juho Kuosmanen’in yönetmenliğini yaptığı, başrollerinde Yuriy Borisov, Seidi Haarla ve Yuliya Aug’un olduğu ‘6 Numaralı Kompartıman‘ haftanın dikkat çeken yapımı.

Rosa Liksom’un aynı isimli romanından sinemaya uyarlanan ‘6 Numaralı Kompartıman‘ Rusya, Almanya, Estonya ve Finlandiya ortak yapımı. Film, iki yabancının aynı kompartımanı paylaştığı uzunca bir tren yolculuğunu anlatıyor.

Akademi Ödülleri’nde Finlandiya’yı temsil edecek olan film, Cannes’dan da ödülle dönmeyi başardı.

Ölümcül Snowboard

Ivanna Sakhno, Alex Hafner ve Tinatin Dalakishvili’nin başrollerini paylaştığı ‘Ölümcül Snowboard‘un yönetmen koltuğunda Stanislav Kapralov oturuyor. Gürcistan ve Ukrayna ortak yapımı gerilim türündeki film, snowboard yaparken yasak bir bölgeye girmeleriyle hayatları altüst olan iki gencin hikayesini beyazperdeye taşıyor.

Şeytanın İni

Adam Ethan Crow tarafından yönetilen ‘Şeytanın İni‘ adlı filmde, Oded Fehr, Corey Johnson, Alexandra Gilbreath, Emily Haigh ve Sean Buchanan rol aldı. Korku türündeki film, doğaüstü unsurların tetiklediğinden şüphelenilen bir cinayet etrafında gelişen olayları konu ediniyor.

Mahlukat

Siccin‘, ‘Musallat‘, ‘Beddua‘ gibi filmlerde imzası bulunan Alper Mestçi’nin yönettiği, Adnan Koç, Seda Oğuz, Kurtuluş Şakirağaoğlu, Öykü Gökduman ve Alara Kardak’ın rol aldığı haftanın yerli korku filmi ‘Mahlukat‘, Mardin’de yaşanmış gerçek bir korku vakasını odağına alıyor.

Yazının devamını okumak için tıklayın

Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen TikTok Views kaufen Buzzfan