Kadınlarımız: Meltem Cumbul oynadı, Haluk Bilginer, Selçuk Yöntem ve Mehmet Aslantuğ seslendirdi, Nebil Özgentürk yönetti.

Kadınlarımız: Meltem Cumbul oynadı, Haluk Bilginer, Selçuk Yöntem ve Mehmet Aslantuğ seslendirdi, Nebil Özgentürk yönetti.

Nazım Hikmet’in Kuvayı Milliye Destanı’ndaki ‘Kadınlarımız’ şiiri kısa film oldu.

Cumhuriyetin 100’üncü yılı ve 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü özelinde Nebil Özgentürk yönetmenliğinde bir şiir klip hazırlandı.

Bir Yudum İnsan serilerinin yönetmeni Nebil Özgentürk, ünlü birçok sanatçının yer aldığı “8 Mart’a, Kadınlarımıza Saygıyla” başlıklı çalışmaya imza attı. Hazırlıkları aylar süren şiir-video klip bugün yayınlandı.

Nâzım Hikmet’in Kuvayı Milliye Destanı’ndaki “Kadınlarımız” şiirinden uyarlanan klipte ünlü birçok isim yer aldı. Siyah-beyaz ve renkli olarak ve 4 versiyon hazırlanan klibi, Haluk Bilginer, Selçuk Yöntem ve Mehmet Aslantuğ seslendirdi.

Meltem Cumbul, Salih Kalyon, Hakan Bilginer ve Onur Akın konuk oyuncu olarak klipte yer aldı. Görüntü yönetmenliğini Uğur İçbak üstlenirken, müziği ise Can Atilla yaptı.

“8 Mart’a Kadınlarımıza Saygıyla”  ithafı eşliğinde yayınlanan video klipte “Cumhuriyet’imizin 100. Yılına…Yakın zamanda yaşanan ve ülkece acıya boğulduğumuz deprem felaketinde yitip giden canların anısına saygıyla… Dayanışma duygusuyla…” ifadesi de paylaşıldı.

Yapımda yer alan kadro:

Yönetmen: Nebil Özgentürk
Seslendirenler: Haluk Bilginer / Selçuk Yöntem / Mehmet Aslantuğ
Konuk Oyuncular: Meltem Cumbul / Salih Kalyon / Hakan Bilgin / Onur Akın
Yardımcı Yönetmen: Derya Ergün
Görüntü Yönetmeni: Uğur İçbak
Sanat Yönetmeni: Mustafa Ziya Ülkenciler
Müzik: Can Atilla
Uygulayıcı Yapımcı: Ender Kartal
Kurgu: Volkan Evcim
Işık Şefi: Murat Aşık
Set Amiri: Cenan Yeşil
Uygulayıcı Yapımcı Yardımcılar: Ömer Gram / Sanem Atmaca
Kostüm: Fadim Üçbaş
Reji Asistanı: Merve Karakuş
Steady Cam: Kadir Şahin
Focus Puller: Mustafa Doğan
Flycam: Okan Oğuz
Colorist: Mehmet Göksu
İsmail Akçura /Ahmet Hizarcı / Sandal Köyü muhtarı ve sakinleri

Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen TikTok Views kaufen Buzzfan