“Engelsiz Sanat” ÇDSO hayat dersi niteliğinde bir konser vermeye hazırlanıyor!

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası bu hafta, hayallerini gerçeğe dönüştürmeyi istedikten sonra hiçbir şeyin engel olamayacağını kanıtlayan bir solisti ağırlayacak.

1991 doğumlu ve doğuştan iki kolu olmayan, eşsiz yeteneğe sahip Alman korno sanatçısı Felix KLIESER solist olarak yer alacak. Klasik müziğinen zor üflemeli çalgılarından olan kornoyu virtüöz derecesinde ayak parmaklarıyla çalıp harikalar yaratan, sayısız ülkede birçok prestijli orkestrayla konser vermiş, dünyanın tek engelli korno sanatçısıKlieser, Türkiye’de ki senfoni orkestrasıyla ilk konserini Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nda verecekve programın ilk bölümünde R. STRAUSS’un 1 numaralı korno konçertosunu Adanalı sanatseverler için yorumlayacak.

Ailesinin tüm engellemelerine karşı çıkarak müziği seçip Colombiya’nın ilk kadın orkestra şeflerinden biri olan dünyaca ünlü Cecilia ESPINOSA yönetiminde gerçekleşecek konserin, ikinci yarısında F. SCHUBERT’in 4 numaralı “Trajik” adlı senfonisiyer alacak.
Azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağını gösteren ve hafızalardan silinmeyecek bu konseri 15 Nisan 2022 Cuma akşamı Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu’nda Ramazan ayı dolayısıyla saat 21.00’daizleyebilirsiniz.
ÇDSO:
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 1988 yılında kurulmuştur. 17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO,Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 Ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir. Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan orkestra, Çukurova Filarmoni derneğinin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir. Bugün dışardan ek takviyeler ile 70 ‘e ulaşan sanatçısıyla topluma klasik müzik sevgisini aşılayan ÇDSO, enerjisini salonların dışına taşıyarak, köylerde, cezaevlerinde, pamuk tarlasında, hatta göçebe çadırlarında klasik müzik konserleri vermektedir. ÇDSO uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir. Engelsiz Sanat!

15 Nisan 2022CumaAkşamısaat 21:00’de
Adana BüyükşehirBelediyesiKonserSalonu’ndaizlenebilir
BiletSatış: 0(322) 456 08 08

Kaynak: yeniadana.net