“Fark Yaratan Erkekler” Bu Kitapta Buluştu – My Magazine

Yayıncılık sektöründe imza attığı projelerle adından söz ettiren My Magazine Ekibi, “Fark Yaratan Erkekler” kitabıyla Adana’nın saygın erkeklerini bir araya getirdi.

Gerek iş dünyasında gerekse de sosyo-kültürel platformda başarılarıyla Adana’nın gelişimine katkıda bulunan 100 seçkin erkeğin yer aldığı kitap, Divan Oteli’nde gerçekleşen lansmanla tanıtıldı. Erkeklerin başarı hikayelerinin konu edinildiği “Fark Yaratan Erkekler” kitabı 200 sayfadan oluştu. Projede yer alan erkekler ve seçkin davetli topluluğunun huzurunda okuyucuyla buluşan kitaba ilgi büyük oldu.

Gecenin sunuculuğunu yapan Yazar Dilara Koç’un hoş geldin konuşmasının ardından söz alan My Magazine Dergisi İmtiyaz Sahibi ve Proje Koordinatörü Özay Türker, “Uzun bir çalışma sonucu ortaya çıkan kitabımızda, yer aldığınız için öncelikle çok teşekkür ederim. Amacımız farklı zamanlarda, farklı kurum ve kuruluşlardan defalarca takdir görmüş siz değerli erkekleri bir araya toplayarak gençlere ve gelecek nesillere ışık tutmaktır. Hepimizin bildiği gibi Adana’nın değerleri Fark Yaratan Erkekleri kitabında yer alan kişilerle sınırlı değildir. Dışarıda daha yüzlerce sizler gibi Adana için didinmiş, kendi alanında başarılar yakalamış, şehrimizin adını Türkiye’ye ve dünyaya duyurmuş iş insanları, edebiyatçılar, sanatçılar, sporcular mevcuttur. Bizler kendi imkanlarımız ve siz sevgili dostlarımızın desteği ile Adana’ya sadece bir büyüteç tuttuk. Yüzlerce erkekle görüştük. Bunlardan bir kısmına ulaşamadık. Bir kısmı çeşitli nedenlerle katılmak istemediler, saygı duyduk. Kitabımız Adana için çalışmış, çabalamış, ekonomik olarak değerler katmış şehrimizin aydınlık yüzü olan erkeklerimize bir selamdır. Aynı zamanda da ailenizle ve sevdiklerinizle paylaşacağınız bir anı kitabı olarak kütüphanenizde duracak bir hatıra olmasını arzu ediyoruz.

Bu gece bir araya gelmemizde bizlere destek olan çok değerli sponsorlarımıza, katkılarıyla kitabımıza güç veren, Selçuk Döner, Zeynep Kural, Esma Şeref, Dilara Koç, Aslı Gökoğlan, Polen Ada Öz, Elif ve Özlem Filiz’e ve her zaman yanımda olan, kitaba en az benim kadar emek vermiş Sevgili Niyazi Keçeli ve Sevgili kızım Burcu Döner’e sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız… Kitapta da göreceğiniz gibi,  yer alan hemen hemen tüm erkekler, şehrimizin eski dinamizmini kaybetmesinden, niteliksiz göçten, tersine beyin göçünden, plansız yapılaşma, trafik ve hava kirliliği sorunlarından bahsetmektedir. Başta STK’lar olmak üzere, hepimizin ortak bir platformda daha fazla çaba harcamamız gerektiğini görüyoruz. Haydi, hep birlikte Uyuyan Dev Adana’yı uyandıralım… Hepinize tek tek teşekkür eder, daha güzel ve mutlu bir Adana’da yaşayacağımız günler dilerim.”

Özay Türker
Özay Türker

Özay Türker’in konuşmasının ardından kitap için hazırlanan sinevizyon gösterisi davetliler tarafından izlendi. Toplu fotoğraf çekimiyle devam eden gecede sponsorlara ödülleri takdim edildi. Lansmanın sonunda ise projede yer alan erkeklere kitapları sunuldu.

Özel bir konseptte hazırlanan “Fark Yaratan Erkekler” lansmanına ev sahipliği yapan Divan Otel’in yanı sıra “My Magazine Dergisi, Okar Otomotiv, Özdemir Avize, Dodo, Erkan Koleji, Fibatek, Giovane Gentile, Groseri, Gölevi, Mezze Marin, Nil Süsleme ve Üşenmez Tente” projeye destek veren diğer firmalar oldular.