İkisi yerli dört film vizyonda

Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta ikisi yerli dört film vizyona girecek. Farah Zeynep Abdullah’ın başrolünde yer aldığı ‘Bergen‘ ve Robert Pattinson’ın canlandırdığı ‘Batman‘ haftanın öne çıkan yapımları.

Bergen olarak tanınan Belgin Sarılmışer’in trajik olaylarla bezeli hayat hikayesini anlatan ‘Bergen‘in yönetmenlik koltuğunda Mehmet Binay ve Caner Alper var. Zengin oyuncu kadrosu ile dikkat çeken filmde, Abdullah’la birlikte, Erdal Beşikçioğlu ve Tilbe Saran başrolleri paylaşıyor. Dram ağırlıklı biyografi türündeki yapım, birbirinden başka güvenecekleri kimsesi olmayan bir anne ve kızın hayatta kalma mücadelesine odaklanıyor.

Batman

Robert Pattinson, Colin Farrell, Zoe Kravitz, Andy Serkis ve Paul Dano’nun başrollerini paylaştığı ‘The Batman’, bu hafta aksiyon meraklılarının ilgisini çekmeye aday. Robert Pattinson’ın Kara Şövalye’ye hayat verdiği film, Gotham’daki ucu kendi ailesine de uzanan yolsuzlukları temizlemeye çalışan Batman’in, bir yandan Riddler isimli bir seri katille mücadelesini konu alıyor. Matt Reeves’in yönetmen koltuğunda oturduğu yapımın görüntüleri Greig Fraser, müzikleri ise Michael Giacchino’nun imzasını taşıyor.

Yazının devamını okumak için tıklayın