Karnaval Kapanış Duyurusu

Sevgili Dostlar,

İçinden geçtiğimiz yoğun sürece rağmen, mevcut şartlar altında ve yerel yönetimlerimizin destek ve yönlendirmeleriyle, Nisan’da Adana’da – Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın beşincisini tamamlamış bulunuyoruz.

Geride bıraktığımız beş yıllık dönemde gerçekleştirilmiş olanlar (ki, burada tek tek anlatmayacağız) ve beşinci senesindeki tüm zorluklara ve alışılmışın dışında gerçekleştirilen formatına rağmen, Adana halkı tarafından sahiplenilmiş, yine birçok başka şehirden ve hatta ülkeden gelen yüzbinlerin katılımıyla, medyada Adana’nın tanıtımına önemli katkı sağlayacak bir başarıyla sonuçlanmıştır.

Karnaval süresince ulusal ve yerel medyanın tüm kanallarında karnavalımızdan övgüyle bahsedilmiş, gelecek yıllarda daha fazla kişinin katılımı açısından önemli bir tanıtım kazanımı elde edilmiştir.

Karnavala ilk günden itibaren özveriyle sahip çıkan, kimi aksaklıkları dahi karnaval hoşgörüsü ile değerlendirip bizlere daha iyisini yapmak konusunda cesaret veren, yapıcı eleştirileriyle bizlere fikir veren, en büyük destekçimiz sevgili Adana halkına yürekten teşekkürlerimizi sunarız. Size söz veriyoruz ki; çok daha iyilerini yapacağız!

Bu süreçte tarafımıza ulaşan öneri, yapıcı/yıpratıcı eleştirileri, şikayetleri de ciddiyetle not almış bulunuyoruz.

Şunu belirtmek isteriz ki; yola çıkarken söylediğimiz gibi; Türkiye’nin ilk ve tek sokak karnavalı olan Nisan’da Adana’da buluşmasını, önümüzdeki yıl yine geçmiş yıllardaki formatına paralel olarak, şehrin tüm sokaklarına taşıyacağız! Şehrin önemli merkezleri (Ziyapaşa, Atatürk Caddesi, Gazipaşa Bulvarı, Toros Caddesi, T. Özal Bulvarı) başta olmak üzere, sokakları bir sanat ve görsel şölen formatına dönüştürerek, hem Adana halkının hem de dışarıdan gelen yerli / yabancı misafirlerimizin tüm sokaklarda hoş vakit geçireceği, sanatsal faaliyetleri izleyebileceği bir program için şimdiden çalışmalara başladığımızı belirtmek isteriz.

Ayrıca; iki yıl ara vermiş olduğumuz ve 3. yılında 90 bin kişilik rekor bir katılımla gerçekleştirmiş olduğumuz renkli, eğlenceli, karnaval kortejimizi de önümüzdeki yıl gerçekleştireceğiz. Son rekorumuzu, gelecek yıl en az 120 bin kişilik bir katılımla yenilemeyi hedeflemekteyiz. Sizlerden ricamız; kostümlü ve temalı hazırlıklarınıza şimdiden başlayınız! Kortejimizde büyük katılımlı ve önceden hazırlanmış kostümlü/temalı gruplara öncelik verilecek olup, bireysel kostüm/tema hazırlığı olanlar bir sonraki sırada yer alacaklardır. Sivil katılımcılar ise kortejin üçüncü bölümünde yer alacaklardır.

Kortejde, daha önceki yıllarda da olduğu gibi, bisiklet grupları, motorize ekipler (Türk Chopper, Türk Riders, Vosvos Kulübü, Klasik Arabalar, vb) de yer alacaklardır.

Bununla beraber, daha zengin bir karnaval programı oluşturabilmemiz için, daha fazla sanatsal (konserler, dans gösterileri, halk oyunları gösterileri, resim/fotoğraf vb sergiler, kitap imza günleri, pantomim, tiyatro oyunları, kısa film günleri, vb), daha fazla sportif faaliyetler (halk koşuları, bisiklet yarışları, yoga atölyesi, vb), daha fazla eğlence (uçurtma şenlikleri, kağıttan uçak yarışması, vb) gibi hazırlıklarınıza çok önceden başlamanız ve bizlerle erken irtibata geçmenizi rica ediyoruz. Bir yanlış algılamayı da düzeltmek isteriz; karnaval komitesi, bu tür gruplara proje siparişi vermemektedir. Aksine, projeler sizler tarafından hazırlanıp bizlere ulaştıkça, içerik ve kalitesine göre bir değerlendirme yaparak karnaval programına almaktayız. Kısaca; neden daha fazla etkinlik olmadığını sorgulamak yerine, “biz hangi etkinlik projesini geliştirip karnavala katılabiliriz” anlayışıyla yaklaşmanızı önemle rica etmekteyiz. Karnaval etkinlik kalitesi ve çeşitliliği, sizlerden gelen hazırlıklara göre şekillenmektedir.

Son olarak küçük de bir ricamız var; lütfen memnuniyetinizi tüm dostlarınızla ve tüm sosyal medya kanalları üzerinden paylaşınız. Gelecek yıl daha fazla kişinin dünyanın dört bir yanından Nisan’da Adana’da olması için tanıtımlarımızda bizlere destek veriniz. Varsa fikir ve önerilerinizi ise, [email protected] e-posta adresimize, yani bizlere gönderiniz. Kentimizin ve karnavalımızın imajı açısından, daha çok coşku dolu anlarıyla anılmasına özen göstermekte fayda vardır.

Yaşanan aksaklıklara rağmen, tüm dünyayı Nisan’da Adana’da olmaya davet eden karnavalımıza sahip çıkıp desteklediğiniz için bir kez daha teşekkürlerimizi sunarız.

Gelecek sene, daha büyük coşkuyla, hep birlikte yine Nisan’da Adana’da…

Sevgilerimizle,

Nisan’da Adana’da…

Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen TikTok Views kaufen Buzzfan