Kendin ol gülüm – deliciaturka

Dün çok değer verdiğim birisiyle konuşurken sosyal medyanın ne kadar ‘uncool’ bir şeye dönüştüğünden konuştuk. Sanatımı, tasarımımı göstermek dışında lisede, üniversitede ve sonrasında olduğu gibi ‘ya bi’ fotoğrafımı çeker misin’ devri insanların mütemadiyen kendilerini, birşeyleri, satmaya çalıştıkları şeyleri paylaşmasından ötürü kapandı. Kendi tasarımlarımı, anılarımı dahi öyle çok paylaşmak gelmiyor içimden eğer anlatacağım, göstereceğim önemli bir parçası yoksa. Bu gün KENDİN OL GÜLÜM çağrısı yapmak geldi yine içimden.

Bir varlık nasıl kendisi olur? Size yemin edebilir, söz verebilirim ki sürekli film, dizi, influencer storysi izleyerek değil. Öz’ünüzü hatırlatacak kişilerle haşır neşir olun ama en çok kendinizle.

O sizi çıldırtan şeyler size bir şeyler anlatıyor, o derin arzularınızı, özgüvensizlik veya korkularınızı ateşleyen şeyler de. Neden söylüyorum tüm bunları… çünkü ben de 7 senedir bazı şeylerin farkındayım, mesela kendimin, kainatın, enerji ve farklı dünyaların… ancak tüm parçalarım yerinde mi? Ben tamamen öz ve kendim miyim? Anladım ki kendin olmak öyle bir gün de olmuyor, ciddi çalışma, temizlik, irade, disiplin, devam etme gücü ve sonsuz sevgi gerektiriyor.

Çıkılabilecek en değerli yolculuk, hem de kendinizden başka hiçbir şeye ihtiyacınız yok. Niyet edin, gayret edin ve kendinize doğru ister sürünün, ister kürek çekin veya yürüyün, koşun ama lütfen kendinize bir şans verin.

— Esin, 29.12.2020