Liseler Arası Müzik yarışmasında Adana’dan İki Okul Finalde

24. LİSELER ARASI MÜZİK YARIŞMASI’NDA FİNALİSTLER BELLİ OLDU

Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde END Productions tarafından bu yıl 24. kez düzenlenen, Türkiye’nin dört bir yanından bine yakın performansın başvurduğu “Liseler Arası Müzik Yarışması”nın finalistleri belli oldu. 

Adana’dan 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi ve yarışmaya ortak grup kurarak katılan Özel Adana Doğa Fen Ve Teknoloji Lisesi & Özel Adana Doğa Fen Lisesi & Özel Adana Doğa Anadolu Lisesi grup kategorisinde finale kaldı. Adanalı öğrenciler, oylamanın yapılacağı SpotlighterApp üzerinden Adana’lılardan ve arkadaşlarından destek bekliyor.

Pandemi sebebiyle iki yıldır online olarak gerçekleşen “Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” unvanına sahip 24. Türkiye Liseler Arası Müzik Yarışması’nda 30 ilden 164 performans; Bireysel Kız Solist, Bireysel Erkek Solist, Bireysel Enstrüman, Grup ve Beste kategorilerinde dereceye girmek için oylanacak.

Oylamalar 20 Haziran akşamına kadar Spotlighter uygulaması üzerinden herkese açık olacak, kazananlar

ise 29 Haziran’da açıklanacak.

Kazananlara muhteşem ödüller

29 Haziran’da açıklanacak olan 24. Liseler Arası Müzik Yarışması’nın kazananları, aynı zamanda ödüllerin de sahibi olacak. Yarışmada dereceye girecek olanlara verilecek ödüller, Liseler Arası Müzik Yarışması’nın resmî sitesi üzerinden duyuruldu.

“Şehrin Yıldızları” 

Bu yıl bu kategoriler dışında ayrıca D&R sponsorluğunda gerçekleştirilen “Şehrin Yıldızları” oylaması ile Liseler Arası Müzik Yarışması’ndaki tüm performanslar arasından her şehirden bir yıldız seçilecek. Kategori fark etmeksizin her bir şehrin yıldızı, D&R hediye çekinin sahibi olacak.

https://yeniadana.net/haber/adanadan_iki_okul_finalde_-73032.html