Bu hafta vizyona giren filmlerden seçtik.

İstila Altında

Chicago’da bir mahallede geçen film, bölgenin dünya dışı bir güç tarafından işgâl edilişini konu ediyor. Uzaylı istilâsını değil, istilânın ardından yaşanan süreci anlatan film, 10 yılın ardından gezegenlerini geri almak için mücadele veren insanları olduğu kadar sırtını uzaylılara yaslayarak bu istilâdan memnun olan kesimi de işliyor.

Rupert Wyatt’ın yönettiği filmde John Goodman, Ashton Sanders, Jonathan Majors ive Colson Baker rol alıyor. 

Güzel Oğlum

Nick parçalanmış bir ailenin çocuğudur. Annesi Vicki ile babası David boşanmış, mahkeme velayetini annesine vermiştir. İyi bir baba olan David, oğlundan uzak kalsa da onunla ilgilenmeyi ihmal etmez. İyi bir çocuk ve başarılı bir öğrenci olan Nick’in hayatındaki değişim kısa sürede ailesinin de dikkatini çeker. Oğlundaki değişimlerin nedenini anlamaya çalışan David, Nick’in bağımlı olduğunu öğrenir. David, güzel oğlunu iyileştirmeye kararlıdır.

Felix Van Groeningen’in yönettiği Güzel Oğlum’da Steve Carell, Timothée Chalamet, Maura Tierney ve Amy Ryan başrolleri paylaşıyor.

Güven

Ali ve Meryem sıradan bir ailedir. Meryem’in evlenmeden önce aşık olduğu Ferit’ten bir çocuğu vardır. Ali ikisini de bağrına basmıştır. Ferit’in dönmesiyle, Ali ikisini de bir güven sınavına sürükler. Acaba Meryem gerçekten onu seçecek midir? Meryem minnet duygusuyla aşk acısı arasında kalırken, Ali’nin kendine güveni sarsılmaya başlar. Ferit’in öldürülmesi aralarındaki güvensizliği iyice körükler. Sonuçta yine birbirlerine tutunurlar.

Sefa Öztürk’ün yönettiği filmde Gözde Çığacı, Bülent Çolak, Ahmet Kaynak ve Serkan Keskin oynuyor. 

Yazının devamını okumak için tıklayın