Ne izlesek: Dört film önerisi

Bu hafta vizyona giren filmlerden seçtik.

Abigail: Sınırların Ötesinde

Salgın bir hastalık yüzünden sınırları kapatılan bir ülkede yaşayan Abigail altı yaşındayken, o hastalığa yakalanan babası yetkililer tarafından götürülür. Abby özel güçleri olduğunu ve aslında yaşadığı o şehrin de birçok sihirle dolu olduğunu anladığı gün, aslında hastalığın sadece özel güçleri olan insanları götürmek için bir bahane olduğunu fark eder ve hızla babasını aramaya koyulur. Reklam

Aleksandr Bogulavskiy’nin yönettiği filmde Tinatin Dalakishvili, Eddie Marsan, Rinal Mukhametov ve Ravshana Kurkova rol alıyor. 

Elveda Oğlum

Pekin Bisikleti ve Sürünenler gibi filmlerin yönetmeni Şiaoşuai Wang, yeni filmi Elveda Oğlum’da Çin’in tek çocuk politikasının yıkıcı etkilerini derinden yaşayan bir çiftin hikayesini konu ediniyor. 30 yıllık bir süreci anlatan film, Çin’in tek çocuk politikasının yıkıcı etkilerini derinden yaşayan bir çifti izliyor. Ülkenin ekonomik büyümesinin ardından gelen toplumsal dönüşümünü de gözlemleyen film sevgi, arkadaşlık, çocuk sahibi olmak, keder, affetme gibi kavramlara da değiniyor. 

Bize Müsaade

Biri yönetmen, biri oyuncu ve biri senarist olan televizyon sektöründen üç yakın arkadaşın yolları küçük bir danışmanlık için Büyükada’da bir akıl hastanesine düşer. Fakat kahramanlarımız bu hastanede görmemeleri gereken bir olaya şahit olunca, başhekim Sinan tarafından hastaneye hapsedilirler. Özgürlüklerine kavuşmak için kusursuz bir plana ihtiyaçları vardır. Reklam

Giray Altınok’un yönettiği filmde Giray Altınok, Fırat Albayram, Sami Aksu ve Fatih Al başrolleri paylaşıyor. 

Kediler

Gary Wang’ın yönettiği animasyon Kediler, çocuklarınızla gidebileceğiniz bir film. Kedi Pofuduk, günlerini oğlu Lokum’la beraber uyuyup, miskin miskin camdan bakarak geçiren tombul bir ev kedisidir. Günün birinde oğul Lokum çok monoton geçen tekdüze hayatından çok sıkılarak, efsanevi Kediler Şehri’ni bulmak için evden kaçınca, Pofuduk oğlunun peşinden yollara düşer. Kediler şehrinin hiç bilmedikleri esrarengiz ve gizemli sokaklarında çeşitli maceralar yaşayan kedi kahramanlara şehirde yeni tanıdıkları birbirinden renkli ve neşeli dostları yardım edecektir.

Kaynak: www.diken.com.tr