Oscar adayı filmler hangi platformlarda izlenebilecek?

Oscar Ödül Töreni, geçtiğimiz yıllara göre bu yıl daha geç bir tarihte, 25 Nisan’da sahiplerini buldu. Peki hangi Oscar adayı film hangi platformda yayınlanıyor?

Oscar ödülleri, geçtiğimiz yıllara göre bu yıl daha geç bir tarihte, 25 Nisan’da sahiplerini buldu. Korona virüsü salgını nedeniyle bir yıldır süren sinemaların kapanışları, filmlerin gösterim tarihlerinin değişiklikleri nedeniyle En İyi Film adayları da dahil olmak üzere birçok film, dijital yayın platformlarında izleyicilerle buluşmayı bekliyor. Peki hangi Oscar adayı film hangi platformda yayınlanıyor?

MANK

Adaylıklar: En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu, 
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Sinematografi, En İyi Kostüm Tasarımı, En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı, En İyi Özgün Müzik, En İyi Yapım Tasarımı, En İyi Ses Kurgusu

Film ne hakkında?: Mank, senarist Herman J. Mankiewicz ve Citizen Kane için senaryosunu geliştirmesi hakkında bir Amerikan biyografik drama filmi. Yönetmenliğini David Fincher’ın babası Jack Fincher’in senaryosuna dayanarak yaptığı filmin yapımcılığını Ceán Chaffin, Douglas Urbanski ve Eric Roth yaptı. 

Nerede izlenebilir?: Netflix 2 42

THE TRIAL OF THE CHICAGO

Adaylıklar: En İyi Film, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Özgün Senaryo, En İyi Sinematografi, En İyi Film Kurgusu, En İyi Özgün Şarkı

Film ne hakkında?: The Trial of the Chicago 7, Aaron Sorkin tarafından yazılan ve yönetilen Amerikan tarihi hukuk drama filmi. Film, Chicago’daki 1968 Demokratik Ulusal Konferansı’nda Vietnam Savaşı ve karşı kültür protestoları düzenleyen ve federal hükümet tarafından komplo ve ayaklanmaya teşvik ile suçlanan yedi sanığın 1969 yılında görülen meşhur duruşmasına odaklanıyor.

Nerede izlenebilir?: Netflix 3 42

MA RAINEY’S BLACK BOTTOM

Adaylıklar: En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Kostüm Tasarımı, En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı, En İyi Yapım Tasarımı

Film ne hakkında?: Blues’un annesi olarak bilinen Ma Rainey, yeni bir albüm hazırlığındadır. Rainey, albüm hazırlığı için Şikago’daki bir kayıt stüdyosunda grubuyla bir araya gelir. Rainey, bu sırada menajeri ve yapımcısıyla müziğinin kontrolü konusunda bir irade savaşına girer. Buluşma süresince Ma Rainey ve grup arasında konuşulanlar, gerilimin gittikçe yükselmesine neden olur.

Nerede izlenebilir?: Netflix

Yazının devamını okumak için tıklayın