Portakal Çiçeği Karnavalı Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren fotoğraflar sergileniyor

Uluslararası Fotoğraflar Adana Tepebağ’da görücüye çıktı

Ödüllü fotoğraflar Tarihi Tepebağ Evleri’nde sergileniyor

Tarihi Tepebağ’da ilk uluslararası sergi

Adana Büyükşehir Belediyesi desteği ile bu yıl ilki düzenlenen “Adana Portakal Çiçeği Karnavalı Uluslararası Fotoğraf Yarışması”nda dereceye giren eserler Adana’nın tarihi Tepebağ Evleri’nde izlenime açıldı.

47 ülkeden 475 sanatçının 1830 fotoğrafla katıldığı yarışmanın altın madalyaları Çin, Türkiye ve Suudi Arabistanlı sanatçıların oldu. Yarışmada dereceye giren FIAP Altın Madalya: Zhizhou Jiang (Çin), TFSF Altın Madalya: Mohammed Muhtasib (Suudi Arabistan) ve IAAP Altın Madalya: Özgür Seçmen (Türkiye) fotoğrafları başta olmak üzere onlarca fotoğraf Adana’nın yeni çehresi tarihi Tepebağ Evleri’ndeki sergide bir araya geldi.

Seyhan Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen, açılışını Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın yaptığı sergiye OTOFOKUS Fotoğraf Kulübü Başkanı Mustafa Şahin, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) ve Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) Temsilcisi Alperen Akharman, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) Başkanı Dr. Sefa Ulukan, Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Başkanı Berman Mantı, Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mahmut Göğebakan ve çok sayıda seçkin fotoğraf sanatçısı ile sanatseverler katıldı.

ZEYDAN KARALAR: DESTEĞİMİZ SÜRECEK
Adana’nın kültür ve sanatta Türkiye’nin önde gelen şehirleri arasında yer aldığına dikkat çeken Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, uluslararası fotoğraf sanatını Adanalı sanatseverlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Kültür-sanata önem veren, toplumsal duyarlılığı yüksek bir belediye yönetimi anlayışıyla hareket ettiklerini vurgulayan Başkan Karalar, “Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında ilki düzenlenen uluslararası fotoğraf yarışmasına bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz. Karnavalımız her geçen yıl daha büyük bir coşku ve katılımla gerçekleşiyor. Uluslararası boyuta taşınması da ayrı bir heyecan ve gurur oluşturuyor. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

https://www.gundemadana.com/tarihi-tepebagda-karnavalin-ilk-uluslararasi-sergisi-acildi/?