RESSAM MÜGE SÜEL’DEN “BAŞUCU NOTLARI” SERGİSİ

Hayallerinin gücünü ve nereye yürüdüğünü bilen ender sanatçılarımızdan biri. Hayatın içinde hedefi hep ışığa yürümek. Azmi, inancı ile yaptığı bu yolculuklarda öyle güzel şeyler ekiyor ki yolunun sağına soluna, bunlar hep arkadan gelen/ gelecek olanlara aydınlatıcı ışık/ışıklar oluyor, olmaya devam edecek de. Siz bu güzel ışıkları yakmaya devam edin sevgili sanatçı arkadaşım Müge Süel. Kutlarım sizi. 13-.21 Haziran 2022 tarihleri Müge Süer sergisi Kaman Sanat Galerisi ARD de devam ediyor. Aydınlatan sergi eserleriyle buluşmak iyi gelecek Adana sanat severlerine…

Salime Kaman

Ressam Müge Süel’in solo sergisi açıldı.

Adana Ressamlar Derneği’ne ait olan Kaman Sanat Galerisi’nde 21 Haziran 2022 tarihine kadar açık kalacak sergide 81 küçük eserden oluşuyor.

https://www.sanatgezgini.com/marketplace/seller/profile/muge-suel-1?gclid=Cj0KCQjwhqaVBhCxARIsAHK1tiN3pN7erwbKkcYui_XOm5r0zqcvs7rTHJKswCbaJ474S6myXKg7q9kaAqRpEALw_wcB

Ressam Müge Süel’in solo sergisi açıldı.

Adana Ressamlar Derneği’ne ait olan Kaman Sanat Galerisi’nde 21 Haziran 2022 tarihine kadar açık kalacak sergide 81 küçük eserden oluşuyor.

1969 yılında İstanbul’da doğan sanatçı, Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Grafik Ana Sanat Dalında eğitimini tamamladı. Türkiye’de yaşayan sanatçı, 1991 yılında sanat eğitmeni olarak çalışma hayatına başladı. Sanatçının resim çalışmaları; ulusal ve uluslararası sanat etkinliklerinde, solo ve grup sergileri kapsamında izleyici ile buluştu.

Sanat çalışmalarını Adana’da bulunan atölyesinde sürdüren sanatçı, soyut dışavurumcu eserlerinde titizlikle oluşturduğu resim alanının tekstürel dokusunu, boyama sürecinin çıkış noktası olarak kabul ederken, zengin renk paletinden seçtiği renklerin soluk alışlarını, spatula, sünger, zımpara gibi araçlar ve yağ üzerine fırça gibi tekniklerle güçlendiriyor.

 “Başucu Notları” adını verdiği kişisel sergisi hakkında bilgi veren Ressam ve Grafik Tasarımcısı Müge Süel, insanlığın son zamanlarda iklim krizi, corona pandemisi, yeryüzü kaynaklarının tükenişi ve siyasal kaos, savaş ve izdüşümleri yaşadığını belirterek, “Yeryüzü üzerindeki yıkımların varlıkların hızla değişim gösteren sürece katkıda bulunur hallerinin,  algı, bilinç, eylem ve varoluş üzerine  tanıklık içerisindeki red ve kabulün içselleştirilmiş güncesi ile ortaya çıkan “başucu notları” izleyenlerle buluştu. Sergim, soyut dışavurumcu 81 küçük ölçüde işlerden oluşuyor” dedi.

Süel’in sergisi ARD Kaman Sanat Galerisi’nde 21 Haziran 2022 Salı gününe kadar açık kalacak.

https://yeniadana.net/haber/ressam_muge_suelden_basucu_notlari_sergisi-73057.html