Üçü yerli altı yeni film vizyonda

Sinema salonlarında bu hafta üçü yerli, altı yeni film var. Cate Blanchett, Rooney Mara ve Bradley Cooper’ı bir araya getiren ‘Kabus Sokağı‘ haftanın dikkat çeken yapımı. 2019 yılında hayatını kaybeden halk müziği sanatçısı Dilberay’ın hayat hikayesinin anlatıldığı sanatçının kendi adını taşıyan film de sinemaseverlerin ilgisini çekmeye aday.

Kabus Sokağı

Gerilim türündeki ‘Kabus Sokağı‘ iyi seçilmiş birkaç kelimeyle insanları manipüle etme yeteneğine sahip hırslı bir dolandırıcının, kendisinden daha tehlikeli bir kadın psikiyatrla arasındaki ilişkiyi odağına alıyor. Filmin yönetmenlik koltuğunda Guillermo del Toro var.

Dilberay

Yönetmenliğini ‘Ketche’ olarak bilinen Hakan Kırvavaç’ın yaptığı ‘Dilberay‘, zorlu bir yaşam mücadelesi verirken, müziğiyle insanlara ses olan Dilberay’ın hayat hikayesini işliyor. Dilberay’ı Büşra Pekin’in canlandırdığı filmin başrolleriniyse 24 Ocak’ta yaşamını yitiren Ayberk Pekcan ile Nursel Köse, Zeliha Kendirci ve Selen Uçer oynadı. Filmin senaryosunu Kamuran Süner ve Nalan Mert Savaş kaleme aldı.

Moonfall

Halle Berry, Patrick Wilson, John Bradley, Michael Pena ve Donald Sutherland’ın başrollerini paylaştığı ‘Moonfall‘ macera ve aksiyon tutkunlarını sinema salonlarına çekmeyi hedefliyor. Yönetmenliğini Roland Emmerich’in üstlendiği filmde, yeryüzündeki yaşamın sonunu getirecek bir olaya nasıl engel olabileceğine dair bir fikri olan eski bir astronotla ona inanan birkaç kişinin bu felaketi durdurma çabası anlatılıyor.

Yazının devamını okumak için tıklayın