Zafer Özgentürk’ten Büyüksaat, Taşköprü belgeseli

Adanalı ünlü film yönetmeni Zafer Özgentürk, ‘Büyük Saat’ten Taş Köprü’ye adlı belgeselini tamamlayarak, başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

 ‘Büyük Saat’ten Taş Köprü’ye belgeseli

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Mustafa Özke’nin metin yazarlığını yaptığı belgeselde oyunculuğu Göksu Deniz Özke üstlenirken, belgeselin İngilizce çevirisini Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Özge Deniz Özker gerçekleştirdi. Eğitimci Selda Bilget’in anlatıcılığını yaptığı belgeselde, Ses Mix’te Cumali Yılmaz, Kamera Asistanlığında Baran Erdoğan, Dronda Öner Aydın, Görsel Efektte Cihan Yılmaz, ulaşımda ise Savaş Özgentürk görev aldı.

Zafer Özgentürk

Büyük Saat ile Taş Köprü’yü farklı bir açıdan ele alarak dünyaya tanıtmayı hedeflediklerini belirten yönetmen Zafer Özgentürk, “İnsanlığın ortak kültür mirası üzerine çalışmaları yeni anlatım biçimleri ile ele alarak toplumun genç kuşaklarına ulaştırmayı hedefledik. Büyük Saat’ten Taş Köprü’ye çalışması bir kısa belgeseldir. Bu belgesel serisinin Adana’nın ve bölgenin tanıtımında önemli bir rol üstleneceğine inanıyor, yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

https://www.gunaydingazetesi.com.tr/buyuk-saat-ten-tas-kopru-ye-belgeseli/112052/