Adana’da Konsept Dükkan: Storie Store

Simay Yılmaz

Adana’ya gider gitmez ilk görmek istediğim mekan tabiki de Storie Store’du. Daha bulunduğu sokağa girdiğimde Adana’nın diğer birçok yerinden çok farklı ve nezih bir ortamda yer aldığını fark ettim.

Storie Store’u gördüğümde ise gözlerime inanamadım desem yeridir. Ben minik bir dükkan ve küçük kahve köşesi beklerken karşıma kocaman, dekorasyonu özenle hazırlanmış harika bir mekan çıktı.

IMG_5461-1024x683

IMG_5492-1024x683

Sürdürülebilir yaşam tarzını benimseyen bu dükkanı açarken tatlı sahibi Pelin hanım içinde kafesinin de olmasını ve sıcacık ortam sağlamasını düşünmüş. Bunu çok iyi bir şekilde başardığını söylemeden geçemem çünkü Storie Store kesinlikle İstanbul’daki pek çok dükkandan çok daha iyi bir içeriğe sahip ve çok daha mükemmel bir şekilde sunumu yapılmış.

Hatta bana sorarsanız böyle ince düşünülmüş bir konsept mağaza haline gelmiş olan Storie Store Avrupa’da herhangi bir şehirde yer edinse hiç garip kaçmaz. Öyle zevkli öyle keyifli bir ortam yaratılmış.

IMG_5466-1024x683

IMG_5484-1024x683

Storie Store’un içine kahveyi de eklemek isteyen sahipleri öncesinde Mutfak Sanatları Akademisi’nden eğitim almış. Sonrasında üçüncü dalga kahveyi Adana’ya getirmişler sadece getirmekle kalmıyorlar aslında aynı zamanda kahveye aşık ve kahve kültürüne oldukça saygılı bir mekan haline geliyorlar.

Sevgili Pelin Hanım’ın dediğine göre kahveye şarap, sanat ve müzik gibi yaklaşmak, ona değer vermek gerek. Kahvenin tarihi sürecini öğrenmek kadar onun demlenmesinin de ne kadar önemli olduğuna dikkat çekiyorlar. Böylesine ince fikirli insanların elinden çıkan bu mekana gidip, Pelin Hanım’la sohbet etmeniz lazım anlayacağınız, işte o zaman beni dolayısıyla Storie Store’u çok daha iyi anlarsınız.

Yazının devamı için aşağıdaki bağlantıyı tuklayınız:

http://simayyilmaz.com/adanada-konsept-dukkan-storie-store/