Altın Oran ”Sanal ” sanat galerisi Zerrin Enveroğlu sergisi ile açıldı

https://www.altinoransanat.com Linkten sergiyi gezebilirsiniz

İlk kez açılan sanal sanat galerisinde Zerrin Enveroğlu’nun “Güzel, Özel, Kendisi” adını verdiği 18 eser sanatseverlere sunuldu.

– Zerrin Enveroğlu, “Kadın tabiat gibidir ve her kadın özeldir. Bu resimlerde görünen kadınların görünmeyenlerini anlatmak istedim. Eski bir fresk resminden kalan yüzler misali biraz yıpranmış ama hala güzel. Kimi bölünmüşlüklerin, kimi birlenmişliklerin kadınları bunlar. Hepsi de biraz süslü. Kimisi hayallerini süslemiş kimi kendini. İçlerinde hanım ağası, cemiyet kadını, Yörük gelini, prensesi, genci, yaşlısı var” dedi.
Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği’nin Sanat Sanal Galerisi açıldı. İlk kez açılan sanal sanat galerisinde Zerrin Enveroğlu’nun “Güzel, Özel, Kendisi” adını verdiği 18 eser sanatseverlere sunuldu.
Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği Başkanı Dr. S. Haluk Uygur, Enveroğlu’nun bu sergiyi 1-1.5 yıldır Altınoran için hazırladığını ve 8 Mart’ta da açmayı planladıklarını ama korondan dolayı yetiştirmediklerini söyledi.
Bu serginin çıkış noktasının Topkapı Sarayı restore edilirken bulunmuş olan bir fotoğraf albümünde kadın portelerinden yola çıkarak yapıldığını ifade eden Uygur, “Bu portrelerin Zerrin Hanımdaki etkisi dönemin özelliklerin bağlı olarak sıkışmış kadının kendisini var etmek için gösterdiği entelektüel çabaları anlatmaya çalışmış. Dikkat ederseniz içlerine yazarları var, saraylar var, Kürk Mantolu Madonnalar var,  tam dönemin kendisini var etmeye çalışan öncü kadınların sıkışmışlığını anlatıyor. Zerrin Hanım Konya’da yaşıyor, açılışta bulunacaktı ancak bugün Konya’da yoğun kar yağışı olması nedeniyle biraz tereddüt etti, biz de gelmesin istedik. Bu nedenle aramızda olamadı” dedi.
Uygur şöyle devam etti:
“Dolayısıyla hem bu galeriye izleyiciye eski yöntemle ulaşırken hem de bu www.altinoransanat.com adresinden tüm dünyaya süresiz ulaşacaktır.
Belik korona bizi belli şeyleri mahkûm etti ama aynı zamanda yeni olanaklarda ortaya çıkarttı. Dolayısıyla bu sanal sergi vasıtasıyla daha evvel sadece galerimizde gösterebileceğimiz bir sergiyi tüm dünyaya ulaştırma şansımız da yakalamış olduk. Bu sergi Altınoran Sanat Sanal Galerisi’nin açılış sergisidir. Biz aslında fotoğraf altyapılı bir grubuz. Biz sergi ile birlikte Altınoran Doğa Grubunun yaklaşık 18 yıldır çaba sarf ederek hazırladığı “Toroslar ve Nadide Çiçekleri” isimli sergi de yine sanal galerimizde olacak. Bundan sonra Altınoran sergi çalışmaları bir taraftan galeride yüz yüze olduğu gibi öbür taraftan dan da sanal galeride çevrimiçi olarak insanlara ulaşacak. Eğitimlerimizi de bu hale getirdik. Şuan genellikle çevrimiçi eğitim yapıyoruz. Ama umarım eğer korona biraz hafiflerse yüz yüze eğitime döneneceğiz.”
Zerrin Enveroğlu ise sergisi hakkında şu ifadeleri kullandı:
“Kadın tabiat gibidir ve her kadın özeldir. Bu resimlerde görünen kadınların görünmeyenlerini anlatmak istedim. Eski bir fresk resminden kalan yüzler misali biraz yıpranmış ama hala güzel. Kimi bölünmüşlüklerin, kimi birlenmişliklerin kadınları bunlar. Hepsi de biraz süslü. Kimisi hayallerini süslemiş kimi kendini. İçlerinde hanım ağası, cemiyet kadını, Yörük gelini, prensesi, genci, yaşlısı var. Eski bir Çin bilgesi, “Kadın ya kraliçedir ya hizmetçidir ya da kendisidir” diye söylemiş.”

https://yeniadana.net/haber/altinoran_sanat_sanal_galerisi_acildi-59328.html

Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen TikTok Views kaufen Buzzfan