Altısı yerli dokuz yeni film vizyonda

Sinema salonlarında bu hafta altısı yerli dokuz yeni film vizyona girecek. Japonya’nın Oscar adayı olarak 2022 Oscar Ödülleri Kısa Listesi’ne giren ‘Drive My Car‘ haftanın dikkat çeken yapımı.

Yönetmenliğini Ryusuke Hamaguchi üstlendiğı ‘Drive My Car‘, katıldığı festivallerden ‘En İyi Film“, ‘En İyi Yönetmen‘, ‘En İyi Senaryo‘ ve “En İyi Erkek Oyuncu‘ ödülleri aldı. Haruki Murakami’nin kısa öyküsünden sinemaya uyarlanan filmin başrollerinde Hidetoshi Nishijima, Toko Miura ve Masaki Okada yer alıyor.

Yıldızlar da Kayar

Yönetmen koltuğuna Günay Günaydın’ın oturduğu ‘Yıldızlar da Kayar‘ adlı film, komediseverleri sinema salonlarına davet ediyor. Cem Kılıç, Ceyda Olguner, Cezmi Baskın, Hakan Burak Bozdoğan ve Müge Coşkun’un rol aldığı yapım, altı ay bir köyde yaşamak zorunda kalan popstarın, başından geçenleri konu ediyor. Enis Özkan ile Murat Çiçek’in yapımcısı olduğu filmin çekimleri İstanbul ile Çorum Osmancık İnal Köyü’nde gerçekleştirildi.

Anka

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz‘ adlı dizinin karakteri İlyas Çakırbeyli’ye hayat veren oyuncu Ozan Akbaba’nın senaryosunu yazdığı ‘Anka‘, çocukluğunda ailesini bir kaza sonucu kaybeden Murat’ın, yıllar içinde bir yandan bu travmasıyla mücadele ederken bir yandan araba yarışlarında ismini duyurmasını anlatıyor. Yapımcılığını Müşvik Guluzade’nin üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda ‘Filinta‘ ve ‘Halka‘ dizilerinin yönetmeni Süleyman Mert Özdemir oturuyor. Filmde, Ozan Akbaba, Serdar Orçin, Atilla Şendil, Engin Hepileri, Deniz Işın ve Uğur Uzunel başrolleri paylaştı. Yarış sahnelerinde ise aksiyon yönetmeni Marc Schölermann ile çalışıldı.

Hadi Be!

Komedi filmi ‘Hadi Be!’, arkadaşları Nizo ve Mıstık yüzünden kendisini olmadık işlerin içinde bulan Tevfik’in hikayesini anlatıyor. Oğuz Yalçın’ın yönettiği filmde, Burçin Bildik, Ferdi Sancar, Orhan Uslu, Günce Mutlu ve Ferdi Akarnur oynadı.

Yazının devamını okumak için tıklayın