Ekimde gastronomi ve müziğe doyacağız

Goadana Kent Rehberi, 1-9 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleştireceği Goadana Food & Music Fest etkinliği ile Adana’yı yeni bir festivalle tanıştıracak. Katılımcılarını gastronomi ve müziğe doyuracak etkinlik, ‘Lezzet Haftası’ ve ‘Büyük Ziyafet’ olarak iki bölümden oluşacak.

 

Başar ŞEKER / Refleks
‘Gezmeyi Pek Seven Dergi’ sloganıyla iki yıldır her mevsimde bir baskı yaparak 10 bin adet basılan ve ücretsiz dağıtılan Goadana Kent Rehberi, Adana tanıtımına katkı koymaya devam ediyor. Şimdiye kadar 10 sayı çıkaran, kentin etkinlik ajandası işlevi de gören ‘goadana.com’dan ‘Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’ne, Adana Kebap ve Şalgam Festivali’nden Portakal Çiçeği Karnavalı’na merkezine ‘Adanalılık aidiyetini güçlendirme’yi yerleştiren pek çok projede yer alan Goadana Kent Rehberi, şimdi de ‘lezzet’ teması üzerinden Adana’nın ulusal ve uluslararası tanıtımını yapmayı hedefine koyarak Goadana Food & Music Fest etkinliğine imza atmaya hazırlanıyor.
ANADOLU’DA EŞİ YOK
1-9 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinliğin basın lansmanı geçen hafta gerçekleştirildi. Goadana Kent Rehberi Yayın Direktörü Utku Tansuğ, lansmanda yaptığı konuşmada, Goadana Food & Music Fest etkinliğinin, gastronomi ve müzik üzerine bugüne kadar Anadolu’da eşine rastlanmamış bir şehir festivali olarak ekim ayının ilk haftasında Adana’da düzenleneceğini söyledi. Festivalin 1-8 Ekim arasında ‘Lezzet Haftası’ ve 9 Ekim’de ‘Büyük Ziyafet’ olarak iki bölümden oluşacağını vurgulayan Tansuğ, birinci bölümün Adana genelinde çeşitli gastronomi etkinliklerini ve söyleşileri bir araya getireceğini ifade etti. Etkinliğin, ‘Büyük Ziyafet’ kısmıyla zirveye çıkacağını anlatan Tansuğ, “Biletli katılımla, Park Aqua’da (Aqualand) gerçekleşecek ikinci bölüm, aralıksız 10 saat (12.00-22.00) sürecek. Bu bölüme, yerel ve dünya mutfağından kentin önde gelen 50’ye yakın lezzet markaları tadım stantlarıyla katılacak. Yerli ve yabancı müzik gruplarının sahne alacağı buluşma, akşama doğru ünlü DJ’lerin yer alacağı bir after-hour parti ile son bulacak” dedi.
TEK BİLETLE ‘BÜYÜK ZİYAFET’
Goadana Kent Rehberi Yayın Direktörü Utku Tansuğ, 9 Ekim günü gerçekleştirilecek ‘Büyük Ziyafet’ için tüm konukların festival alanındaki sayısız yiyecek, alkollü/alkolsüz içecek ve konserden satın alacakları tek bir biletle gün boyu faydalanabileceği bilgisini paylaştı. Tansuğ, şöyle devam etti: “Goadana Food & Music Fest’in ‘Büyük Ziyafet’ bölümüne katılım için 18 yaşından büyük olma şartı bulunuyor. Bu bölümün biletleri 1 Ağustos’tan itibaren Biletix ve şehir genelindeki belirli noktalarda satışa sunulacak.”