Emre Aydın Konserinden İzlenimler – Salime Kaman

Adana Hayal Kahvesi 12 Ekim 2018 de ‘alternatif müzik’ sanatçılarımızdan Emre Aydın’ı Adanalılarla buluşturdu.  

Şarkı sözü yazarı, yorumcu Emre Aydın herşeyden önce Akdeniz insanı. Durgun limanların, heyecanlı güler yüzlü neşeli insanları Adana’da. Bende onların aralarında çoşkun duygu ırmağında  sırılsıklam oldum.

Emre Aydın, içinden geldiği gibi, hem kendine hem çevresine kendi kelimeleriyle örgüsünü oluşturduğu kavramlarını büyük bir duyarlılıkla şarkı sözlerine ve yorumlarına aktarmış genç bir sanatçımız. Hepimizin kalbine, yalın bir dil, sakin, huzurlu bir sesle en önemlisi sevgiyle  girdi. Hoşçakal, Belki Bir Gün Özlersin, Bu Kez Anladım gibi.

Sanatçının  şarkıları ile sevgiyi değişik boyutlarda hissedebiliyor insan. Şarkı sözlerinde temel bir sevgi anlayışı var ki bu değişmiyor. Bu sevgi, iyi kalpliliğin temeli acıları dindiren yaşama tat katan duygu yumağı.

İnsanı insan yapan tüm erdemler, sevgi içinde bütünleşir tabii ki evrensel uyum içinde. İşte Emre Aydın bu uyumu çok güzel söz ve yorumlarına aktardığı için genç- yaşlı, kadın- erkek izleyicisini kucaklıyor, izleyiciside onu. Bu kucaklaşma sımsıcak ve sımsıkı bir kucaklaşma. Yolun açık olsun.

Hoşçakal Emre Aydın.

Salime Kaman