‘’Güliz’ le neler yaptık?’’ – Mine Liman

Kitap okumayı sever misiniz? Başka dünyalara, yaşamlara tanıklık etmek, hatta parçası olmak size keyif verir mi?

Biz ofis olarak, gün içinde mola vermek, hayatımıza küçük mutlukluklar eklemek istediğimizde, Gazipaşa Kitapsan’ a doğru yürümeyi, orada eğlenceli bir 30 dakika geçirmeyi, incelemeyi, araştırmayı, kendimize yeni kitap hedefleri koymayı alışkanlık haline getirdik. Bu hafta Güliz ile yine çıktık yürüyüşe. Çok eğlendik. Yüzümüzde kocaman gülümsemeler, elimizde mis gibi ikişer kitapla döndük.

Güliz de benim gibi, kitapkolik. Kendi kütüphanemizi oluşturuyoruz. Eskiden bize öğretilen kitaplarınızı çizmeyiniz, kıvırmayınız cümlelerini bir yana bırakalı uzun zaman oldu. Notlar da alıyoruz hatta. Bizim düşüncelerimiz de, yazarın düşüncelerine karışıyor.

*          *          *

Benim en çok, kendimi ait hissettiğim yer, Turgut Özal Bulvarında yer alan şube. Sanırım açıldığından bu yana oraya gidip geliyorum. Deniz’in okul ihtiyaçları ile başlayan süreç, müzik ve kitap dostlukları ile güçlendi.

Kitapsan yıllarca çocuklarımın okul, oyuncak gibi ihtiyaçlarını dört dörtlük karşılamasının yanında, biz büyüklerin de müzik, film, kitap, dergi, hediye ve hobilerimizi gerçekleştirmemize yardım etti ve ediyor.

Kitap bölümünde çalışan arkadaşlar, gerçek kitap severler. Herhangi bir kitap hakkında soru sorduğunuzda size içerik hakkında bilgi veriyorlar. Ve onlara teslim olursanız, kendiniz hakkında biraz bilgi verirseniz, size yazar öneriyorlar. Burada da bitmiyor; şayet o yazar ile ilk defa tanışacaksanız, size ilk hangi kitabı ile başlamanız gerektiğine kadar bilgi veriyorlar.

Beni, John Fowless, Anais Nin, Virgina Wolf, İrvin Yalom, Hakan Günday gibi pek çok yazar ile tanıştırdılar.

Müzik bölümündeki arkadaşlar ise, beni Il Divo, Mariza gibi çok kıymetli seslere götürdüler.

Kitapsanı seviyorum. Sahiplerini tanımıyorum bile. Ama orada çalışan arkadaşların güleryüzlülüğü, bilgisi ve ilgileri, ürün çeşitliliği , kurumsal ve çözüm odaklı yaklaşımları, kısaca müşteri memnuniyetine verdikleri önemi takdir ediyorum.

Başarı, tesadüf değildir.

Sevilen bir marka olmakta.