Karikatür Festivali Masalardaki Heyacan – Sefa Sofuoğlu

Karikatür festivalinin en çoşkulu zamanı… Karikatürcülerin gelen öğrencilerle birlikte masalara oturup, kağıt kalemleri alıp birlikte birşeyler çizdikleri zaman.. İki gün bu masalara bende oturdum ve büyük bir zevkle karşıma oturan pırıl, pırıl çocuklarla sohbet edip, çizimler yaptım. Hem onlar çok eğlendi, hem ben.

SENEYE BULUŞMAK ÜZERE…

Çukurova Belediyesi 4. Karikatür Festivali 14 Kasım perşembe günü başlayıp 17 Kasım pazar günü bitti bizim için… Her zaman olduğu gibi birbirinden değerli yazar-çizerleri ağırladı karikatür festivali.

Konuk olarak Ercan Akyol,Antonio Rodriguez Garcia (Meksika), Hemad Javadzade (iran), Antonio Antunes, (Porteki), Kamil Masaracı, Mehmet Çağçağ, Zeynep Gargi, Muhammet Bakır, Hilal Özcan, Muhammer Olcay, Turgay Karadağ, Gani Müjde ve Danışma Kurulunda Ali Raşit Karakılıç, Sefa Sofuoğlu, Mustafa Öncül, Serdar Sayar, Mehmet Saygın ve Hicabi Demirci yeraldı.

Festivale gelenler hem yurtiçinden hem yurtdışından nitelikli karikatürlerden oluşan geniş bir sergiyi gezme imkanı buldular hemde Gani Müjde’nin moderatörlüğünde Ercan Akyol (Türkiye), Rodriguez Garcia (Meksika) ve Antonio Antunes, (Lizbon) katıldığı çok keyifli ve içerik açısından çok doyurucu bir panel izlediler.

Festivalin en heyecanlı ve çoşkulu anları ise gelen çizerlerin öğrencilerle aynı masaya oturup birlikte çizim yapmasıydı.