Kelaynak Havacılık Derneği

Adana’da  artık bir Havacılık Kulübü Derneği var

Adana’nın Havacılığa gönül vermiş saygın kişilerinin öncülüğünde başlayan çalışmalar neticesinde Mayıs 2010 tarihinde “Kelaynak Havacılık Kulübü Derneği”ni kurmuş bulunmaktayız.

Derneğimizin kurucu üyeleri; Sn. Mustafa Yavuz SÖKÜN, Sn. Ali ÖZLER, Sn.Abdullah Selami GÜLEÇ, Sn. Hüseyin KANAT.

Böylesine bir yapılanmayı teşvik eden temel dinamiklere değinecek olursak; Ülkemizde havacılık ve uzay sevgisini aşılamak ,model uçak kursları düzenlemek,maket gemi,maket uçak kursları düzenlemek,bölge çocuklarından oluşan gençlere eğitim vermek.

Buradan Adana’nın  özeline geçersek; Adana  doğal bir havacılık şehri. Dünyada yılın 12 ayındada uçuş yapılabilecek  ender yerlerden birtanesi.Bu yüzden nerede olursanız olun bizi mutlaka ziyaret edin diyoruz.

Adana’da  örnek bir model olan Derneğin amacı “Kulüp oluşumlarını organize etmek, kulüp tabanının geliştirilmesi, üyeleri arasında kültürel, mesleki,   işbirliği, dayanışma ve bilgi alışverişi sağlamak.

Her geçen gün üye sayısının arttığı  Kulübümüzde havacılık  sevgisini artırmak. Bu doğrultuda yaratacağımız farkındalık sayesinde ise Türkiye’de benzeri havacılık kulüpleriylel birlikte hareket ederek sinerji yaratmayı, dünyadaki diğer kulüplerle işbirliği yaparak  ülkemiz havacılığını geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Tüm Havacılık Kulüplerini işbirliğine davet ediyoruz.

Saygılarımızla

Kubilay TOKLU

Kelaynak Havacılık Kulübü Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı

http://kelaynakhavacilik.org.tr/