Ziyapaşa’nın kalabalığından kaçanlara Sakin bir ”Mine’li Liman Storie”

Haftasonu Adana’dasınız ve şöyle kahve içip, birkaç saat zaman geçirebileceğiniz bir mekan mı arıyorsunuz? O zaman sizlere önereceğim bu adresi çok seveceksiniz.

Storie Adana

Şimdi sizlere Storie Adana’nın bana hissettirdiği kelimeleri yazacağım. Cümleleri toplayamıyorum. Belki anahtar kelimeler toparlamama yardımcı olur.

Avrupa- TARZ – Stil – Huzur –  Güven – Kahve – Lezzet – Tasarım – Yaratıcı – Sportif – Moda – Kitap – Aşk – Arkadaş – Keyif – Alışveriş – Güleryüz – Temiz – Estetik – Doğa dostu – Dinamik – Sohbet  ve tabiki Müzik…

 

Sanırım duygularımı birazda olsa ifade edebilmişimdir. Yeni başladım gerçi yazmaya 🙂 Nerden nasıl başlayacağımı bilemediğim duygular yaşattın ya bana Storie teşekkür ederim sana. Gördüğüm anda kitlendim. İlk önce instagram adreslerinde mekanın fotoğrafını gördüm ve buraya gitmelisin Leman dedim. Adana’ya yeni açılan bir mekan. Yeni mekan nerde Leman orada! 5 aydır hizmet veriyor. Instagram fotoğraflarında hani bir önyargı var … Bilirsiniz… Eğer bir fotoğraf güzelse kesin oynanmıştır. Hatta bazı abilerim, ablalarım yazar “No Filter” diye… İşte Storie No Filter 🙂 Fotoğrafları ile birebir aynı. Hayal kırıklığına uğramadım. Çünkü her şey çok güzel ve yapılmadan önce ince ince düşünülmüş.
Şimdi okurken, ya!!! Leman neyin kafasını yaşıyorsun kızım neyin ince ayrıntısı düşünülmüş diyeceksiniz biliyorum; ama bir dinleyin beni…
Storie’nin Hikayesi 
Bu bölüm Storie’nin fikir meleklerinin dilinden, “Pelin Akı Emeksiz & Sedef Uncu Akı”
Sürdürülebilir ve yavaş yaşamı destekleyen STORIE, tükenen doğal kaynakların tüm insanlığın hayat standartlarını tehdit ettiği günümüzde, bir tarafta sürdürülebilir bir denim koleksiyonu, diğer tarafta üçüncü dalga kahvesi ile, tüketicilere bir yaşam tarzı sunuyor.  Hem bir tekstil koleksiyonunun, hem de bir cafenin aynı anda yer aldığı, çeşitli workshoplarla ziyaretçilerimize yaşam felsefemizi yaşatacağımız, sürdürülebilir yaşamı destekleyen “Bisiklet Kiralayın” uygulaması ile STORIE Adana’da, Türkiye’de ve belki de dünyada bir ilke imzasını atıyor.
İmza atılmış… Hem de fazlası ile… Ellerinize, emeklerinize sağlık Pelin Emeksiz ve Sedef Uncu Akı. Mekanda çeşitli ve lezzetli kahveler yer aldığı gibi tarz kot ceket, pantolon ve basic T-shirtler ve çeşitli aksesuarlar bulabilirsiniz. Her şeyden önce mekanda dilediğiniz bir kitabınızı, gazetenizi okuyabilir, keyifle seçilmiş müzikler eşliğinde internette dolaşabilirsiniz.
Storie’ye Kimle, Kimlerle Gitmeli?
Değişik bir başlık oldu 🙂 Olsun yazarım ben…Okuyan okuyucalarıma şimdiden teşekkürlerimi sunarım.
1) Kafa mı dinlemek istiyorsun? Tek git… Tek başına takılıp, düşünüp, zaman geçirebileceğin bir yer.
2) Aşkınla, sevgilinle, erkek arkadaşınla, nişanlınla, sözlünle git. Özellikle eşiniz benim Eşim Ufuk Tatlı gibi bir kahve tutkunu ise kesin eşinizle gidin. Başbaşa geçireceğiniz aşk dolu dakikalar sizlerle olacak.
3) En yakın arkadaşını uzun zamandır görmüyor musun? Sorunu mu var dinlemek mi istiyorsun? Ozaman en yakın arkadaşın ile git. (Kanki, dost vs… 🙂
4) Okul ve iş çıkışları mutlaka dinlenmek için gitmelisin.
5)Buarada bisiklette kiralayabiliyorsunuz. Örnek bir davranış, güzel düşünce.
6) Kalabalık kuzenler, amcalar, teyzeler, anneler, babalar toplu ailecek git.
7) Her türlü gitmelisiniz…
Tasarımı ve ortamın güzelliği ile sizi Avrupa’da olan mekanlara götürecek. Bir yandan kahvenizi yudumlarken bir yandan sunumu ile iştah kabartan pastaların tadına bakabilirsiniz.
Pelin Hanım beni nasıl karşıladı?
Meslektaşım İngilizce Öğretmeni olan Pelin Hanım’ın karşılama kısmını neden yazıyorum? Şunu net bilmenizi isterim ki…
Güleryüzlü ve pozitif enerji veren insanlara bayılıyorum. Gözlerinin içi gülen ve yoğunluğuna rağmen benimle harika ilgilenen Pelin Hanım’a teşekkürlerimi sunuyorum. Sizi tanımak çok güzel. Sanırım blog tutmanın en güzel yanlarından biri de bu! Değerli insanlar tanıyıp, yeni dostluklar oluşturmak süper bir şey.
Bakmayın Pozlara Mekan, Güzel Kendini Gösteriyor!
Bu başlığı neden açtım? Şimdi yazıların arasında olan fotoğraflara bakıpta “Leman Vayyy” demeyin benim için. Mekan çok hoş. Ben bir şey yapmadım. Geçtim önünde durdum. Hııı… bir de elime Storie yazan kahve dolu bardak aldım. Yeri gelmişken, bardaklar Starbucks’ın bardaklarından sonra favori listeme ilk sırada açık ara farkla girmiş oldular.
Tarz demiştim size…
(Şuanda tarz demiştim size… dedikten sonra küçük bir göz kırpmak isterdim de blogger’da bu özelliğimiz yok ancak bukadar 😉 :):)
Mekan Bir Mine Liman Eseri!
Nedir özelliği?
Not: Uzun demeyin okuyunuz Lütfen!! En önemli kısım burası 🙂
Bu bölümü direk Mine Hanım’ın anlatımından alıyorum.
Sedef ve Pelin’in başladığı yolculukta ilk duraklardan birisi oldum. Sürdürülebilirlik konusuna benim gibi gönül vermiş kişilerle, recyle denimlerden kendi koleksiyonlarını ve markalarını yaratmak üzere konuşuyorduk. Duyduğum heyecan çok yönlü idi. Marka yaratmak, özünde recyle malzemeler kullanarak, sürdürülebilir bir mekan tasarlamak,  hem de min beşbin m2 ler de bina çizerken, bunu 100 m2 lerde bir iç mimari de uygulamak….
Storie, bu kaygılar ile oluştu. Kullandığım toplantı defteri bile geri dönüştürülmüş kağıttan dı. Mekanı oluşturan ve bölen duvarlar, yine mahallemizde ömrünü tamamlamış eski bir binanın yıkımından çıkan eski tuğlalardan oluşturuldu. Mahallenin bir ucundaki bir sürü anıyı taşıyan tuğlalar, tam ömrünü tamamlamış iken,  Storie’de tekrar hayat buldu. Storie’nin sergileme duvarını oluşturan ahşaplar, hurdacılardan satın alındı. Onlar da İncirlik üssündeki görevlerini bitirmiş, bir yerlerde hayat bulmak için bizi bekliyordu. Onları aldık temizledik ve kullandık. Misafirlerimizi ağırladığımız koltuklarımız, onların kahvelerini koydukları bakır tepsi sehpamız, daha önce kullanılmış, hurdacılardan satın alınıldı.
Tadilat boyunca çevremizi korumak adına kullandığımız OSB den yapılmış paravanımız, görevi bitince bize boyanarak tabela, plaklarımızı ve aksesuarlarımızı koyduğumuz kutular olarak eşlik etmeye devam ettiler.
Büyük ahşap masamız, dışarıda kullandığımız ahşap banklarımız, yıkılmakta olan ahşap bir evin çatı taşıyıcılarının tekrar kullanılması ile oluştu.
Ömrünü tamamladı diye düşünülen malzemeler, Storie’de yeni hikayeler yazmaya başladılar bile….
Toros caddesindeki farklı duruşuyla STORIE sizleri farklı deneyimlere yaşamaya davet ediyor.
Storie Nerede / Adres ?
Toros Cad. Barış Apt. D Blok Zemin Kat
Seyhan/ Adana
0322 459 84 83
Instagram: LEMAN_TATLI adresimde paylaşmış olduğum fotoğrafın altına ve ayrıca DM’ye gelen sorular üzerine açık adres veriyorum 😉 Göz kırptım yine anladınız 🙂 🙂
(Toros Caddesindeki Madoyu geçtiniz, Yıldızoğlu Künefenin Karşısı)
Kaynak: leman-u.blogspot.com.tr
Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen TikTok Views kaufen Buzzfan