https://static.birgun.net/resim/yazar-profil/2020/06/19/burhan-sesen-891-4.jpg

Hiç mi söyleyecek bir şeyiniz yok bu olanlar karşısında? Yıllardır ekmek yediğiniz müziğin pandemi bahanesiyle yasaklanmasına karşı duyarsız mı kalacaksınız? Vicdanınızın sesini ne zaman duyacaksınız? Sesinizi ne zaman yükselteceksiniz?

Bu yazı, tüm müzisyenlere, meslektaşlarıma ve sektördeki yetkililere samimi bir yakınmadır, seslenmedir. Eski, yeni, pop star, duayen, baba, kent ozanı, mega star, rock star, ılımlı, yandaş, muhalif, İslami demeden tüm müzisyenlere de bir çağrıdır.

>> Müzik sektörü soluk alamazken, müzisyenler evine bir ekmeği bile zor götürürken, geleceğin parlak müzisyenleri yaşadıkları bu süreç sonunda üzülerek birer birer bu alanı terk ederken ustalarımız kiralarını faturalarını ödeyemezken suskunluğunuz niye?

>> “Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın”, “Her koyun kendi bacağından asılır” mantığıyla müzisyenliğinizi, yaratıcılığınızı nasıl sürdüreceksiniz? Bu dünyayı güzelleştirmeye nasıl katkı sunacaksınız?

>> Bu salgın döneminde tiyatro ve bale gösterileri devam ederken konserlerin yasaklanmasına, çalışma saatlerimizin 24.00 ile kısıtlanmasına performans salonlarının birer birer kapılarına kilit vurmasına müzik yapma hakkımızın elimizden alınmasına, bizim sahnelerimiz bomboşken mitinglerdeki ulaşım araçlarındaki açılışlardaki diğer kalabalıklara nasıl göz yumacaksınız?

>> Siyasi görüşünüz beni ilgilendirmez ama bu pandemi döneminde bile, ne olursa olsun iktidarla ve yerel yönetimlerle ters düşmemek, birkaç konser kaçırmamak, protokolde ön sıralarda yer almak için kafanızı ne zaman kumdan çıkaracaksınız?

>> Hiç mi söyleyecek bir şeyiniz yok bu olanlar karşısında? Yıllardır ekmek yediğiniz müziğin pandemi bahanesiyle yasaklanmasına karşı duyarsız mı kalacaksınız? Vicdanınızın sesini ne zaman duyacaksınız? Sesinizi ne zaman yükselteceksiniz?

>> Eylem, örgütlü mücadele, demokrasi kültürü, sivil toplum, hak, adalet sözlerine bu denli yabancılaşmanız hatta korkmanız ne zaman son bulacak?

>> Dinleyiciler izleyiciler, müzikseverler vatandaşlar bile bu adaletsizliği dile getirirken bu yaşadıklarımıza tepki gösterirken siz sosyal medyada hâlâ ne yediğinizi ne içtiğinizi nereleri gezdiğinizi mi paylaşacaksınız?

Yazının devamını okumak içimn tıklayın