Müzikte bu hafta da yeni şarkılar ve klipler dinleyicilerini bekliyor

Bedük, haziran ayında yayımlanacak albümünden ipuçlarını vermeye devam ediyor… Koray Candemir uzun bir aradan sonra geri döndü… Ve daha fazlası.

BEDÜK’TEN FESTİVAL TADINDA ŞARKI: ANKARA’NIN DELİSİ

Bedük, 8 Mayıs’ta yayımladığı “Push The Button” şarkısının ardından yeni şarkısı “Ankara’nın Delisi”ni de dinleyicileriyle buluşturuyor. 12 Haziran’da yayımlanacak yeni albümü “Intergalactic”te de yer alacak şarkının söz, müzik ve prodüksiyonu Bedük’e ait. 16 senelik kariyerine yüzlerce konser, festival ve 8 albüm sığdıran Bedük, 2020 yılında Sony Music etiketiyle, en verimli ve yaratıcı dönemini yaşadığını söylediği; birbirinden hareketli 10 şarkılık “Intergalactic” albümünü 12 Haziran’da müzik severlerin beğenisine sunuyor. Bedük’ün kendi stüdyosunda kaydettiği ve tüm prodüksiyon sürecini kendisinin üstlendiği albümün kapak tasarımı da yine Bedük imzası taşıyor.

KORAY CANDEMİR GERİ DÖNDÜ

Şairin Elinde”, “Renklerin İçinde”, “Nefesini Tut”, “Yıldızların Altında” gibi her biri hit olmuş şarkıların etkileyici sesi Koray Candemir, uzun süren sessizliğini “İhtimaller” ile bozuyor. Candemir, müziğinde modern rock ve alternatif pop öğelerini barındıran, melankolik bir aşk hikâyesi anlatan yepyeni şarkısını bugün dinleyicileriyle paylaşıyor.
“İhtimaller”in Doğan Tanyer imzası taşıyan ve pandemi öncesinde çekilen video klibinde, geniş bir cast ve grup performansı dikkat çekiyor.
Yaratımında Can Baydar & Koray Candemir imzası taşıyan İhtimaller’in aranjesinde birçok önemli ismin aranjörlüğünü de üstlenen Serkan Çeliköz ismi yer alıyor.
Mix’ini ülkenin en değerli prodüktörlerinden Tarkan Gözübüyük’ün üstlendiği şarkının Mastering’ini Grammy Ödüllü Evren Göknar gerçekleştirdi.
Şarkının kayıtlarında ve videosunda davulları Kurban’dan tanıdığımız Burak Gürpınar çalarken, bas gitarda Cemre Kabaş, gitarlarda Cem Şahin ve Can Baydar’ı görüyoruz.
25 yıllık kariyerinde ikisi solo olmak üzere toplam dokuz stüdyo albümüne imza atan Koray Candemir; The state51 Conspiracy ve GRGDN ortak yapımı olan yeni albümünü 2020 sonbaharında dinleyiciyle buluşturmayı hedefliyor.

Yazının devamını okumak için tıklayın