Özkan Uğur’a veda: Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Cem Yılmaz gözyaşlarını tutamadı

Türkiye’de müziğe damgasını vuran gruplardan MFÖ’nün (Mazhar, Fuat, Özkan) üyesi müzisyen ve oyuncu Özkan Uğur için Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) tören düzenlendi. Tören sırasında MFÖ üyeleri Mazhar Alanson, Fuat Güner ve usta sanatçıyla birçok projeye imza atan Cem Yılmaz, gözyaşlarını tutamadı. 

Uğur’un cenazesi Karacahmet Gasilhanesi’nden alınarak, Atatürk Kültür Merkezi’ne (AKM) götürüldü. Törene siyaset, spor, iş ve sanat dünyasından birçok isim de katıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Valisi Davut Gül, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan, Nükhet Duru, Cem Özer törene katılırken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise çelenk gönderdi.

Uğur, AKM’deki törenden sonra Taksim Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Mazhar Alanson ağlayarak konuşma yaptı

Mazhar Alanson arkadaşı Özkan Uğur için şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda burada olduğunu hissediyorum. Zaten gönüllerimizde her zaman kalacak. Bir konuşma hazırlayamadım. İki üç gündür halimiz darmaduman. Eşi ve oğlu Alişan’a baş sağlığı diliyorum. Sabırlar diliyorum. Gittik o gün herkes üzgün ağlıyor, derken Zafer Özkan’ın meşhur lafları vardı, sözleri vardı. Şifreli, üçümüz bir arabada kimsenin anlamamasını istediğimiz mevzuyu kuş diliyle konuşurduk. Özkan’ın yeteneği konusunda, uğraştığı sanat dallarındaki başarısı yeteneği tartışılmaz. Onu herkes biliyor. Özkancığım… Yetenekli olduğunu sen de için için biliyordun hissediyordun ama bu kadar sevildiğini herhalde sen de bilmiyordun. Meğer bütün Türkiye severmiş tanıyan, tanımayan herkes… Biz nasıl unutacağız, ne yapacağız. Çaresiziz. Başka bir şey söylemek istemiyorum. Gitmeden önce Özkan’a bir şey söylemek istiyorum. Ele güne karşı yapayalnız böyle de olmaz ki. Nasıl da gittin Özkan’ım, böyle bırakılmaz ki. Gözyaşlarımızı bitti mi sandın? Seni görebileceğimiz yer rüyalar artık. Deli diyorlar bize ah bu ayrılık, Özkan’ım”

Cem Yılmaz gözyaşlarını tutamadı

Usta sanatçıyla birçok projeye imza atan Cem Yılmaz, tören sırasında gözyaşlarını tutamadı.

Yazının devamını okumak için tıklayın