Portakal Çiçeği Karma Grup Sergi’si bugün açılıyor

Biçim, yapı ve temsil içeriği bakımından sanatın olağanüstü bir çeşitliliğe sahip olduğuna inanan 37 sanatçı, Adana’da 23-30 Nisan 2022 tarihleri arasında Ramada Otel Sergi salonunda eserleriyle birlikte, izleyicisiyle buluşuyorlar.

Hepsi kendi tarzında, farklı akımlarda nesnel dünyayı üretkenlikleriyle, eylemleriyle 23 Nisan 2022 saat 17.30 da sanat severlerle gerçek bir iletişim sağlamak için Adana’dalar.

Sanatçıların sergileyecekleri tüm yapıtlar, kendilerinin estetik deneyimleridir ve yaşadıkları dünyaların içinde, bir birey olarak kendilerini biçimlendiren sosyal, politik ve ideolojik alışkanlıkların içinde gizliliklerinin birer yansımalarıdır.

37 Sanatçının estetik doğaları, deneyimleri üzerinde sürekli çalışmalarıdır ve içinde berraklaştırdıklarıdır. Sanatçılarımız, deneyimlerinin yoğun anlarında, bu anlarını sanki bilmenin yörüngesindeymiş gibi hissederler ve tüm bunları yansıtırlar. Gelin bu yansımaların içinde birlikte olalım. Sanatın izleyici bağlamında ürettiği etkiyi/etkileri, pencereler açarak, içerden dışarıya-dışardan içeriye birlikte geçirelim.

Kendi algılama gücüyle, görme biçimini sorgulayan eserleriyle sanatçılarımız, Adana izleyicisiyle bir araya gelerek ‘sanatçı- eser-izleyici’ üçgeninde,yaşamlarımıza yeni yeni derinlikler katacaklardır.

Hoş geldiniz.

Salime Kaman

Ressam- Sanat Eleştirmeni

Adana-Nisan 2022

PORTAKAL ÇİÇEĞİ

Karma Grup Sergi

Armağan Atadağ Aynur Yavuz Aylin Akyalçın Çiğdem Yaşa Deniz Kireç Emine Karataş Fazilet Ceylanlı F.Engin Alpat Gürcü Görkem Güzin Demir Gözde Gökmen Gül Arguner, Hakan Demir Hale Yılmaz Hande Pamuk Hande Bilvar, Havva Halaçeli Metlioğlu Hüsniye Uğur, Ilgın Erdem,  Mehmet Özbilir, Meral Gün Güntekin Doç.Dr. Mine Cerenoğlu Naz Gün Desde, Nazmiye İspir Nick Japanridze, Nursel Yıldırım, Özlem Uslu, Salime Kaman, Sema Çetin, Sera Ersu, Serpil Sesli, Suat Kanatlı, Tevfik Gökdemir, Tuğba Arabalı Kosar, Yıldız Sevimli Asutay, Yusuf Altunay, Zeliha Bazoğlu.