The Spy From Cairo, Food&Music Fest ile ikinci kez Türkiye’ye geliyor

En son geçtiğimiz günlerde dünyaca ünlü saykodelik festival O.Z.O.R.A’da sahne alan The Spy From Cairo, birbirinden muhteşem parçalarıyla Ekim ayında Food&Music Fest ile ikinci kez Türkiye’ye geliyor.

Goadana tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Food&Music Fest,  Adana’nın  meşhur yöresel tatlarını, Adana ve  dünya mutfağının kentteki en güzide temsilcilerini bir araya getirerek, katılımcılara 1 hafta sürecek  eşsiz bir  lezzet şöleni imkanı tanıyacak. 9 ekim Pazar günü gerçekleşecek Büyük Ziyafet ise gün boyu sınırsız bir yeme-içme şenliği sunuyor.

Goadana Food& Music Fest müzikal anlamda da   Adana’da sık bulamayacağınız tarzda müzik ve grupları  sahneye alacak.  Gün boyunca belirli aralıklarla devam edecek konserlere festival alanında onlarca farklı  yiyecek ve içeceğin  tadına bakmaya devam ederken eşlik edebileceksiniz.

Food Fest sadece yemek ve içmekten ibaret değil.  Gastronomi üzerine birçok sosyal ve sanatsal projeyi hayata geçirecek Food Fest kapsamında yer alacak etkinlikler arasında tadım atölyeleri,  fotoğraf sergileri, film gösterimleri, şeflerle sohbetler, açık mutfak etkinlikleri yer alacak.

 

Food&Music Fest Nedir?

Food & Music Fest, gastronomi ve müzik üzerine bugüne kadar Anadolu’da eşine rastlanmamış bir şehir festivali olarak Ekimin ilk haftasında Adana’da gerçekleşecek.

1 Ekim Cumartesi günü başlayacak Lezzet Haftası, Adana genelinde çeşitli gastronomi etkinliklerini bir araya getirecek. Şehrin önde gelen lezzet noktalarında gerçekleşecek söyleşiler, özel menüler ve Adana’nın bir kent olarak renkliliğini yansıtacak çeşitli aktivitelerin amacı  şehrin lezzet değerlerini ön plana çıkarmak  kadar, Adana’nın modern bir kent olarak imajını güçlendirmek,  kuvvetli bir lezzet destinasyonu olarak ulusal/uluslararası düzeyde marka algısını oluşturmak/ geliştirmek.

Food Fest,  9 ekim pazar günü gerçekleşecek Büyük bir Ziyafet’le zirveye ulaşacak. Biletli katılımla, Park Aqua’da gerçekleşecek  Büyük Ziyafet,  aralıksız 10 saat sürecek ve   sınırsız yiyecek, içecek, müzik grupları ve eğlence yer alacak.  Büyük Ziyafete, yerel ve dünya mutfağından  kentin önde gelen lezzet markaları tadım stantlarıyla katılacak. Yerli ve yabancı müzik gruplarının sahne alacağı Ziyafet, akşama doğru ünlü DJ’lerin yer alacağı bir after-hour parti ile son bulacak.

GOADANA’nın ilk günden bu yana misyon bellediği,  kentlilik bilincini geliştirmeyi ve hoşgörü kültürünü yeşertmeyi amaçlayan projelerden biri daha hayata geçiyor.  FOOD FEST’e Türkiye’nin her yerinden Adana’nın sadece lezzetlerini değil renkli kent yaşantısını da tanımak isteyen herkes davetli.  İster lezzet haftası kapsamında şehrin birçok lezzet noktasında gerçekleşecek etkinliklere dahil olun, isterseniz 9 Ekim Pazar günü   birbirinden nefis lezzet markalarını ve eşsiz bir müzik şölenini hep bir arada bulmak için Park Aqua’da olun.

9 Ekim günü gerçekleşcek Büyük Ziyafet için tüm konuklarımız festival alanındaki sayısız  yiyecek, içecek ve konserden  alacakları tek bir  biletle gün boyu faydalanabilecek.

Food Fest’e katılacak tüm mekânlar hakkında haberdar olmak için Twitter ve Facebook sayfalarımızdan takipte kalın.

Katılım için 18 yaşından büyük olma şartı bulunan FOOD FEST ADANA’nın biletleri  çok yakında  Biletix’de ve şehir genelindeki belirli noktalarda satışta olacak.