UNDP’den tasarım odaklı yenilik yarışması: Tasarla Çukurova

Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen Suriye Krizine Yanıt Olarak Türkiye’de Dayanıklılık Projesi’nin (TDP) T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile birlikte yürütülen İstihdam Yaratımı Bileşeni kapsamında Adana ve Mersin Yenilik Merkezleri, Çukurova Bölgesi’ndeki yenilikçilik ekosistemini istihdam yaratımı hedefi doğrultusunda desteklemeye devam ediyor.

Çukurova Bölgesi’nde öne çıkan farklı sektörleri hedef alarak ekosistemdeki işletmelerin yenilik kapasitelerinin ürün tasarımı alanında artırılmasına yönelik bir yarışma olarak kurgulanan Tasarla Çukurova, Adana Sanayi Odası (ADASO), Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ve Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (OSB) iş birliğiyle düzenleniyor. Bu yıl ilki yapılacak yarışma, Çukurova gıda-tarım değer zincirinde ihracata ve tüketiciye fayda sağlayacak yenilikçi ve sürdürülebilir ambalaj ve paketleme çözümlerine odaklanıyor.

Tasarımcı, mühendis, malzeme bilimci ve ilgili alanlarda çalışmalar yapan herkesi bu çözümün bir parçası olmaya davet eden yarışma iki aşamadan oluşuyor. İlk aşaması ön eleme ve jüri değerlendirme kısımlarından oluşan yarışmada bu aşamayı geçmeyi başaran projeler, ikinci aşamada üretimin geliştirilmesi ve prototipleme süreçlerinde desteklenmeye hak kazanıyor. Başarılı olan projelere geliştirme ödülü, para ödülleri ve pek çok ayni ödülün verileceği yarışma katılımcılarını bekliyor.

Yazının devamını okumak için tıklayın

Daha fazla bilgi için:  tasarlacukurova.com‘u ziyaret edebilirsiniz.