YAŞAR / Yaşar Yanardağ

Yaşar

Bugün size Adanalı bir müzisyeni daha paylaşmak istiyorum. YAŞAR, 5 Nisan 1970 te Adanada doğdu. Esas ismi ” Mehmet Yaşar Günaçgün’dür. Babası Mustafa Erdal Adanalı, Annesi Mukaddes Leyla Tarsus’ludur. İlk okulu İsmet İnönü, Orta okul ve Lise eğitimini Yeni Kolejde tamamladı.

Müzikle ilk tanışması Yeni Kolej 1nci sınıfta okul orkestrasına girmesi ile başladı. 1987 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini kazanarak İstanbul’a gitti. Talebeliğinde çeşitli mekanlarda sahne aldı ve 1991 de kurduğu bir orkestra ile yazın Mersin sahillerinde küçük çaplı konserler verdi. Marmara Üniversitesinden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesinde Uluslar arası Finans dalında yüksek lisans yaptı.1996 da “Divane ;adlı albümü çıkardı ve ilk klibi yayınlandı. Bu albüm altın plak ile ödüllendirildi.1997 ve 1998 yıllarında Kral Tv müzik ödüllerinde” En iyi çıkış yapan Erkek Sanatçı ;ödülünü 2 kez kazandı.1998 yılında “Esirinim ;adlı 2nci albümünü çıkardı. Albümdeki Kuşlar isimli Hit şarkısı çok beğenildi.Ardından Masal, Sevdiğim Şarkılar, Hatırla ve Sevda Sinemalarda albümleri ile tanınırlığı arttı.2004 yılında Adanalı 4 müzisyen ile yaptığı ( Kurtuluş, Haluk Levent, Feridun Düzağaç ve Murat Göğebakan ile ) Aynı Mahallenin çocukları adlı albümde söylediği “Ara beni yar ;” Divane ; şarkıları çok beğenildi.2017 yılında “Şehir yalnızlığı ; adlı albümünü çıkardı ve çok büyük başarı kazandı.2011 de Merve Oğuz ile evlendi Kerem adlı bir oğlu oldu.Bu değerli hemşehrimizin başarılarının devamını diler sağlıklı uzun ömürler temenni ederiz.

Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen TikTok Views kaufen Buzzfan