Yeni medyanın yeni evi Bilsart

Artık Türkiye’de de yeni medya sanatının bir evi var: Bilsart. Video alanında üretim yapan sanatçıların daha görünür olmasını amaçlayan Şişhane’deki mekân, şubat sonuna kadar Neslihan Koyuncu’nun ilk kez gösterilen ‘Dream Log’ isimli video enstalasyonuna ev sahipliği yapıyor.

Yeni medyanın yeni evi Bilsart

Uluslararası sergilerde gittikçe daha çok karşımıza çıkan video eserler, Türkiye’de henüz yeterince yaygınlaşmış değil. Bu alanda üretim yapan sanatçılar pek paylaşım alanı bulamıyor, bulsalar da karma sergiler içerisinde izleyicinin dikkati videoya gelmeden çok önce tükeniyor. Ama artık Türkiye’de de yeni medya sanatının bir evi var: Bilsart.

Bugüne kadar tiyatrodan sinema ve sanatçı kitaplarına farklı alanlarda birçok sanat projesini destekleyen Bilsar’ın başkanı ve çağdaş sanat koleksiyoneri Selman Bilal’in girişimiyle Şişhane’deki Bilsar binasında açılan Bilsart, video alanında üretim yapan sanatçıların daha görünür olmasını amaçlıyor. Daha fazla projeye yer vermek için de sergi sürelerini kısa tutarak programında her ay iki sergiye yer veriyor.

Yazının devamını okumak için tıklayın

Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen TikTok Views kaufen Buzzfan